![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Mitkä jouset sää tarkalleen sinne panit ja paljonko nousi alkuperäisestä ?
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Pikkasen takakorkea tuli.. suapa nähä joutuuko takajousia vielä katkomaan. Biltemalle menin vakiojousten ja mitan kanssa ja etsin hyllystä sopivat.(langan paksuus ja jousen halkaisia).Mukaan tarttu tommoiset, etujouset on (MB W124 67-378) ja takajouset (Audi 80 67-501).
Etupäähän tuli n. 40mm pidemmät jouset. taakse tais tulla n.50mm pidemmät. Takapään tein ensin ja tarkoitus oli eteenkin laittaa n. 50mm pidemmät jouset, mutta joutu katkomaan kummastakin päästä, että kävi vakio paikoilleen ni mittaa jäi sit se mikä jäi. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Nyt on suska uures väris... Puskureitten värkkäystä ja sen jälkeen sähköhommia, kun tuo rälläkkä vei sähöt mennessään.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
hieno maski
![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Pikkuhiljaa tämäkin rojekti etenee.. tuo kilpi patsku matkittu joltain (oisko lehikseltä) kiitos siitä. Maski on kyllä sen näköinen,että jottain tarviis,mutta mitä? Voihan se olla,että silmä tottuu, kun aikansa kattelee.
Viimeksi muokannut AST : 06.06.2011 16:55 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Mitä vaan
![]() ![]() Ei vaan, on se noinkin ihan pro ! Hanki siihen jostain metalliset kirjaimet, ja niistä vaikka teksti VITARA tai SUZUKI, niin vähän "rikkoo" tuota ilmettä.
__________________
Tumpula Racing Team |
#7
|
||||
|
||||
![]()
kömpijän vinssi?
![]()
__________________
"Mä oon niin mahrottoma hämmästyny...mä oon ku klapil päähä lyäty" Kohta huomaat, että "meissä kaikissa asuu pieni mersu". kultapossukerho |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään Suska 410 | Ripe24 | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 02.11.2009 22:09 |
Myyty: Toimiva/rujo kannettava | Jkomu | O/M/V Muut | 16 | 08.01.2008 19:18 |
M: Suzuki vitara/grand vitara "levikkeet" | rocky4x4 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 14.04.2007 18:07 |
M suska | O/M/V Muut | 7 | 04.03.2005 22:17 | |
O SUSKA 410 TAI 413 | O/M/V Muut | 0 | 11.11.2004 21:33 |