![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
nyt taattu sitten 17 miljardia. Paljonko se on per veronmaksaja? Mun älypuhelin ei ole niin älykäs, että mahtuis noin paljon nollia peräkkäin. Mut kolmannes valtion vuosibudjetista ollaan peliin pistetty.
__________________
RASOR |
|
#2
|
|||
|
|||
TakausLainaus:
.Taitaa olla vähän niinkuin avoin takuu jota voidaan käyttää mihin tahansa ja kuinka monta kertaa tahansa. Koittakaahan hakea pankista lainaa ilman vakuuksia. Takaajaa tuskin löydätte. Takauksen päättyminen: 1. vaihtoehto: Siitä pääsee siinävaiheessa eroon kun takauksen kohteena oleva velka on maksettu ![]() 2. vaihtoehto: Siinä vaiheessa kun yhteisö hajoaa eli joku muu kuin me eroaa yhteisöstä ja takaukset eritellään takaaja kohtaisesti. 3. vaihtoehto: Siinävaiheessa kun me erotaan yhteisöstä. Minkä luulette olevan näistä todennäköisin vaihtoehto? Milloin luulette sen päivän tulevan että takauksen kohteena olevat velat on maksettu? Oikeaoppisesti toimimalla: Takaukset olisi pitänyt yksilöidä tarkasti vain tiettyyn lainaan, jonka jälkeen ne raukeaa. Alkaa muistuttamaan toi valopäitten meno arkadianmäellä samaa kuin meno vähäjärkisten talolla "Valoa pussilla sisään ikkunattomaan taloon" Saahan sitä kantaa valoa tai rahaa loputtomasti ennen kuin joku ymmärtää tehdä reiän seinään.
|
|
#3
|
|||
|
|||
Rehn: Kreikan tilanne "hyvin vakava"
http://www.taloussanomat.fi/kansanta...va/20116845/12
Ja sama päätön meno jatkuu ![]() "Ranskan valiovarainministeri Christine Lagarde on ehdottanut, että jos Kreikka tarvitsee vielä uutta hätälainaa ennalta sovitun 110 miljardin lainapaketin lisäksi, lisärahoitus pitäisi sopia kahdenvälisillä sopimuksilla eikä Euroopan rahoitusvakausvälineen kautta." Alkaa näköjään muuallakin puntti tutisemaan ja alahuuli väpättään takuiden puolesta ![]() Silti saate nähdä että meidän EU-komissari herrra Rehn = chapucero = swindler kääntää k.o laina summan 110 miljardia ja extrat Euroopan rahoitusvakausvälineen kautta jaettavaksi lainaksi. Kansa kaduille vaatimaan kansanäänestystä järjettömän menon lopettamiseksi.Ja lopuksi oma näkemykseni: Kreikka tulee eroamaan eurosta ja nauraa pitkät Euro-takauksille ja lainoille. Siinä vaiheessa alkaa oleen täälläkin epämiellyttävät oltavat. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Kenen työpaikat se EU-tukipaketti piti pelastaa,ilmeisesti ei Suomalaisten http://www.ess.fi/?article=325107
|
|
#5
|
|||
|
|||
että näin
Perussuomalaiset sitten lunastivat vaalilupauksensa vaikenemalla suuressa valiokunnassa. Olisivat kai voineet tehdä omankin esityksensä äänestykseen tai osoittaa neuvottelutaitonsa jollain tapaa. Ei riitä, että ilmoittaa vastustavansa, vaan pitää kertoa miten asia hoidetaan.
__________________
Avaimet hukassa?
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_poli...n_2590790.html "SDP: Keskusta värvännyt Rehnin pelastustalkoisiin julkaistu tänään klo 20:09, päivitetty tänään klo 20:18 SDP:n varapuheenjohtaja Pia Viitanen katsoo keskustan joutuneen paniikkiin ja värvänneen talouskomissaari Olli Rehnin pelastajakseen. Viitasen mukaan Rehnin lausunto Kreikan vakuuksien valmistelusta on hätäinen yritys paikata keskustan tekemättömiä töitä. Viitanen muistuttaa tiedotteessaan Rehnin vain vähän aikaa sitten todistelleen juridiikkaan vedoten, ettei vakuuksia voida pyytää. Viitanen moittii myös Rehniä sekaantumisesta yhä useammin Suomen sisäpolitiikkaan. - Uuden hallituspohjan yksipuolinen ilmoitus lopettaa rahan lähettäminen kriisimaihin ilman vakuuksia on keskustalle nolo. Puolueen löysä linja vakuusasiassa on tuonut Suomelle miljardien eurojen laskut. Kokoomukselle on syytä nostaa hattua, että he olivat valmiita linja muutokseen, Viitanen arvioi. Viitasen mielestä keskusta joutui täydelliseen paniikkiin sen jälkeen kun sosiaalidemokraatit saivat läpi muutoksen eurotukiin. YLE Uutiset" BUHAHAHAHAHA x 2 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| "Totuus Pentagonista" | MikaH | Chit-Chat | 10 | 17.05.2011 22:37 |
| Karu totuus | SamppaFIN | Jokes | 0 | 25.11.2002 17:28 |
| Totuus Kekkosesta! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 29.10.2002 21:48 |
| Totuus | Laskos | Jokes | 0 | 11.10.2002 13:40 |
| Totuus Euroviisuista! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 14.06.2002 02:32 |