![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Neke ainakin pääsee lähtemään kans jo torstaina, jos se oli yks noista muutamasta apparista... Mites varustelistaa, onko PJ lähössä matkaan, vai nukutaanko BJ:ssä? Mie otan varmaan taas jotain perustojotarojua, työkalut ja hitsikoneen. Akkupora ja rälläkkä ois kiva, jos joku jaksaa raahailla? Vararengasta ei sovi miulle, mut ylimääränen 33" varapyörä on jos jollain on liian kepeä auto ja jos viipo ei lähe. Ajoneuvoon ei taaskaan kerkee tekemään mitään mitä oli tarkotus, mut "kyllä se yhen reissun kestää". Jos sähköflektin sais korvattuu mekaanisella, köyttäs jouset kiinni jollain paalinarulla ja tunkkailis pohjapanssarit paikalleen huomenna ni vois kestää jo yhen reissun.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
.
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#3
|
||||
|
||||
|
sawosta tullaan perjantaina.lähetään ~12 seutuja ehkä...
patrollin kontissa pääsis yx ukko,naisia enemmän, kuhan ei oo hirveitä kasseja mukana. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kohta mennään, eli eka ryhmä siirtyy vennäälle,,,,
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Auto pakattu, piähän koskkoo, väsyttää, ahistaa...eli valmiina lähtöön!
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
----------------------------------------------------------- Belarus,se ainoa oikea tankki Хочешь мира ?- готовься к войне! ---------------------------------------------------------- Itä-Suomen Offroad Yhdistys ISORY Ry ---------------------------------------------------------- |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Keikka heitetty ja mukavaa oli.
Vähän kyl jänskätti noi jokien ylitykset mut hyvinhän ne sit meni. Apparihan oli kans ihan täpinöissä niissä joissa ja jyrkissä mäissä! Ja Vilhon sanoja lainaten voi "hospodi", jonka kuulin aika monesti päivän aikana. ![]() ![]() (vapaa suomennos hosbodi: voi veikkonen) Kiitos vaan kaikille mukana olleille. MUTTA KANSA VAATII KUVIA/VIDEOITA REISSULTA!
__________________
********************************************** ------------------------------------------------------------- Itä-Suomen Offroad Yhdistys ISORY Ry ![]() ------------------------------------------------------------- ********************************************** |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| GPS kartat venäjälle? | Ellunkana | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 21.12.2010 07:52 |
| 15-10-2010 Venäjälle | RAF | Tapahtumat | 54 | 08.11.2010 20:08 |
| venäjälle tankkaamaan | mikkot | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 01.08.2004 17:21 |
| VENÄJÄLLE DA DA!!! | LaaLaa | Tapahtumat | 0 | 07.05.2003 14:12 |
| Venäjälle? | Tumi | Tapahtumat | 0 | 22.01.2003 17:59 |