Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Viestiketju on lukittu
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 19.03.2011, 02:06
Reetu:n Avatar
Reetu Reetu ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 13.02.05
Sijainti: Ruokolahti, Finland.
Viestit: 3.536
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mattius Näytä viesti
Taisit kiivastua syystä?

Mitenkä se Talvisota voitettiin? Tai Jatkosota?

Faktaa on ainoastaan se, että verellä se voitettiin. Mitenkä 1 suomalainen pystyi vuodattamaan vertaan 10 venäläisen (ex. neuvostoliittolaisen) edestä?

Faktat kertovat sen, että Risto Rytin vaimo aloitti Suomen uskovien naisten keskuudessa rukouskampanjan Suomen itsenäisyyden puolesta.

Olisiko voinut silloinkin toimia yhtälö: 10 litraa neuvostoverta vastasi 1 litraa suomalaisverta ja 1 pisara Kristuksen Jeesuksen verta vastasi Suomen säästämistä tuhoajalta?

Entä tänäpäivänä?
Hei täs on se lottovoitto!

Neuvostoverisäiliö kun oli sattunut syntymään yhteisöön, jossa ei ollut alkuunkaan tietoinen ekumeniallisen syyllisyysopin tuomista etuisuuksista, niin neuvostoverisäiliöllä ei ollut lähtökohtaisestikaan tasavertaista mahdollisuutta pärjätä herran pelkoon kasvaneelle härmäläisjoukolle.

Vielä kun ois hokastu lähtiessä luvata seihtemän neitsyttä, niin suhde ois saattanut olla jopa 1/20!


Yhteisöllisyyden puute, on se ongelma, mikä tänä päivänä on. Paremmin porukka tappelee, jos se samaa virttä veisaa.

Oli se sitten allah, puuseppä tai joku muu abstrakti tekijä, niin hurmoshengen nostatus on aina hedelmällisempää verrattuna johonkin konkreettiseen, kun ei voida järjellä selittää, pitää vain yhdessä uskoa ja jo on voimaa takana!

__________________
RUMARACING Esla T4
Viestiketju on lukittu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
MITÄ MIES EI KOSKAAN SAISI SANOA MäIte Jokes 2 05.04.2011 16:21
taas patrooli rojektia, eikö nää lopu koskaan? jv Maasturiprojektit 131 16.08.2007 18:13
Onko kukaan koskaan miettinyt? HEKULIINI Chit-Chat 11 17.03.2005 17:58
Oletko koskaan ajatellut hankkia ajokoiraa ? RonJeremy Bullshit 4 29.07.2003 10:03
Näitä et kuule koskaan vaimosi suusta tuska This And That 0 05.04.2002 21:38


Sivu luotu: 22:40 (GMT +2).