Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 16.02.2011, 15:53
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Noh. En vaan tiedä miksi mullakin tuo googlen mapsi on jatkuvasti taustalla päällä vaikka en käytä koko ohjelmaa. Aina se sinne ilmestyy. Eikä mulla ainakaan luuri ole kertaakaan kaatuillut vai miten tuo sitten sekoittaa androidin toimintaa? Sinnehän jää taustalle pyöriin kaikki ohjelmat mitä avaat luurista. Se oma softa ei oikeen hanskaa niiden sammutusta. Miksi siellä joku osoitekirja tai viestipuoli pitäisi pyöriä koko ajan? Ihan hyvin ne on toiminut vaikka sammutankin ne aina.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 16.02.2011, 15:57
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Jaa a, minäkään kaikkea tiiä.

Mutta pyörimään ei pitäis jäädä, jättää vain kuuden viimeksi käynnissä olleen ohjelmat tiedot jotenkin minimaalisesti muistiin että ne käynnistyvät nopeasti uudestaan.

Ei killerin pitäis kaatuilua tai muuta tehä mutta voi hidastaa enemmän kuin ohjelmat taustalla miten ikinä sinne jäävätkään.

Ittellä galaxy ässässä ainakin androidin oma task manager toimii paremmin kuin sata jänestä.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ozi ja Android solihull Tekniikka & Jutustelu 2 10.02.2011 07:38


Sivu luotu: 06:54 (GMT +2).