![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
..renkaitten alla 15cm kovaa jäähilelunta, sen päällä samanverran tuulen puhaltamaa puuteria, ja kaiken lumen alla peilijää. Siinä oli kunnes lapiolla kaivoi renkaille vähän uraa ja heitti vetovaijerit renkaitten alle pitoa tarjoamaan.Jotenkin typerä fiilis, kun ei ole edes akseleihin asti tiukempaa lunta, ja kuitenkaan auto ei liiku mihinkään - ei edes uria mitä pitkin oli paikkaan tullut ![]() Kulmaan olisi tehnyt mieli vaikka sitten kuvaamaan kun on hienoa keliä luvanneet, mutta työt estää taas kerran.. 12h duunipäivä la
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
6 isopyöräistä autoa ilmoittautunut, joten eiköhän lauantaina aukea taas jonkin verran uutta reittiä vaikka lunta on tullut lisää varmaan 15 cm edellisen ajopäivän jälkeen.
Tervetuloa Kulmaan ajamaan tai katselemaan Kulmakorpi Off Road Park |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Noniin oli taas hyvä ajopäivä näin katsojan ja kuvaajan roolista nähden, taisin joutua osittain fjdc:n hovikuvaajaksi kun jeeppien mukana tuli pompittua lähes koko päivä. Aivan lopussa tuli muutama kuva toisesta porttaali volvosta ja noin 10 minuutin videon volvon mäen kapuamisesta.
Muutamat jo paikanpäällä kyselivät kuvia ja lupasin että kuvia tännekkin laitetaan, alan kohta puoliin kuvia käymään läpi ja joitakin julkaisukelpoisia laitetaan esille, kuvia tuli kaikenkaikkiaan noin 140 joten eiköhän niistä julkaista muutamia. kuvien julkaisua saa siis odotella tuonne hieman illemmalle. |
|
#4
|
||||
|
||||
Ohi on
Paikalla oli kolme portaalia ja kolme Jeeppiä. Minullakin isot pyörät 33"
![]() Viimeksi ajetut reitit oli kohtuu helppoja. Lisäksi ajettiin viimekerralla Tumpin tekemiä jälkiä. Niissä olikin haastetta enemmän. Keskellä oli korkea kinos puskettavana. Muutama kuva tuli otettua.
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Noniin tuossa nyt muutama noista kuvista, jos joku haluaa nähdä enemmänkin kuvia noista 140 kuvasta niin täytyy sitten laitella ne tuonne kuvapankkiin kaiken kansan nähtäväksi mutta tässä nyt muutama näytille.
|
|
#6
|
||||
|
||||
Videopätkä
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Päästiin avaamaan latua heti nuotiopaikalle saapuessa.
Seuraavaksi paikalle kaartoi jegoneer Ja tumpin auto, taitaa olla kisakatsastus edessä kun on niin tuima kaveri auton luona. Tällä oltiin liikenteessä Jeepit lähti ekana metsään Mut riitti siellä lunta muillekkin |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ajelua Kulmakorvessa la 12.4. | Byrocrat | Tapahtumat | 39 | 12.04.2008 23:22 |
| Kulmakorvessa ajeltiin 28.7. | Byrocrat | Tapahtumat | 25 | 30.07.2007 09:47 |
| Kulmakorvessa ajellaan 6.5. | Byrocrat | Tapahtumat | 50 | 08.05.2006 18:26 |
| Kulmakorvessa ketään 21.5? | SamiN | Tapahtumat | 3 | 17.05.2005 12:02 |
| Ajopäivä 19.10. Espoon Kulmakorvessa | Tapahtumat | 5 | 19.10.2003 17:40 | |