![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Jossakin täällä olisi varmaan vastauskin mutta en tähän hätään löytäny, Eli sellaista kysyisin että mitkä rengaskoot on -90 4wd taroon leimattavissa? 31/10,5/15 tässä ei varmaankaan ongelmaa mut mitenkäs käy 31/11,5/15 tai kokonaan 32" tai 33":set? Onko täällä jossakin taulukkoa tai kehtaako joku tietävä rustailla?
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Tästä kädenväännöstä olikin jossakin täällä puhetta, mut eniten kiinnostaisi että onko 31/11,5/15 tai jokin 32" koko laillinen? Jotkuthan oli saanu leimoja 33":iin jollakin lapulla millä verrattiin hiluun mut onko enää mahdollista.
|
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Edit: lisää tuolla --> http://forums.offipalsta.com/showthr...=hilux+renkaat Viimeksi muokannut Yölento : 25.01.2011 19:18 Perustelu: Linkki |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ootteko varmoja ettei Tarosta ole mitään "mallia" missä on isommat renkaat, koska omassa on alkuperäisinä ja ainoina renkaina otteessa 31x10.5?!
|
#6
|
|||
|
|||
![]() unski
täällä kainuun korkeudella ei katsastuksessa riitä sellaiset paperit jossa näkyy ulkomailla myytyjen autojen rengaskoko.jos jossakin on saanut ostaa autoa suuremalla renkaalla kuin suomessa,ei täällä päde.saatana tv:ss off road
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Voiko ln65:sen hiluxin murrokseen päähän laittaa normi segerpihdeillä levitettävän lukkorenkaan sen napalukon sisälle tulevan lukkorenkaan tilalle?
Tai siis voi ja laitoinkin jo mutta onko odotettavissa jotain murhetta? On vaan se original niin pirullinen purkaa/asentaa. Hallinlämmössä vielä luonnistaa mut metsässä jos ja kun joutuu purkamaan saattais olla normi lukkorengas mukavampi. Tai sopiiko jotenkin ln110:n osat kun siinähän lukitaan pultilla?
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#8
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Odottaa 1kpl hiluxin loota purkua niin ompahan sitten pihditkin valmiina eikä ruuvimeisseli sormessa.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 7 (0 jäsentä and 7 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 |