![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Kaasujen hintojaAinakin AGAn hinnottelu on sellasta että Hämeenlinnassa on kalliimpaa kun Tampereella,kysyin miksi näin on.Tampere on tän piirin pääpaikka ja Hämeenlinna on sivupiste niin siihen lisätään siirtomaksu 17 euroa.Että siinä yksi esimerkki hinnoittelusta.En ymmärrä kuitenkaan tätä yhtälöä kun kuitenkin AGAn auto tuo tavaran Riihimäeltä.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Kolmaskin vaihtoehto löytyy pullon vuoraajista penttilän rautavarastolta jos sattuu asumaan lähistöllä.
Omat pullot woikoskelta ,kun sai täytön kaupanpäällisenä aikoinaan verrattuna agaan |
#3
|
|||
|
|||
![]() No niin.
Juu,vastaanki itte itelleni. Ostin sitte keskisuomen sammutinhuollosta omanpullon sisältöineen 40kg ja 400€ ja katsastusta 7v. jäljellä. Sit leiman loputtua voi pienellä välirahalla taas vaihtaa uuteen pulloon ja muutenki sovittavissa sit tapaus kohtaisesti,sisällä on kuitenki Woikosken sk-18 tavaraa.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Juu itse hain eilen woikosken 50l pullon vuokra ja kaasu 458€/ 5v, kaasun hinta tais olla 155€.. sk18-kaasua
__________________
Terveisiä Perseestä |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Agan hintoihin tutustuin tänään,vuokrapullo 3v/250 euroa ja reilu kuutisenkymppiä Mison täyttö 20l.Lisäksi esim. Argon pullon saa päivävuokralla satunnaisiin tarpeisiin 1,5e/pv.
|