![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Eli kyseessä on muuttuvakurkkuinen kaasari jos oikein ymmärsin. Minulta löytyisi Haynesin kirja josta löytyy räjäytyskuva sellaisesta kaasarista ja paljon muutakin kuvaa ja informaatiota. Kaikki texti on englanniksi. Jos tarvetta niin voin skannata ja lähettää vaikka sähköpostilla.
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Millä helvetin ilveellä on NEUHAUS:in hienostosuklaissa nimetty yksi maku nimellä SATAN. Tosin Belgialaisista kun on kyse niin kaikki lienee mahdolista.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Täähän nyt on vaan vähän sama juttu kuin pääkaupunkiseudulle laskeutuvat on tuomittu HELvettiin....
__________________
X--------------?---------------X--------------?---------------X Videoita -> http://www.youtube.com/user/SuurJuomari |
#5
|
|||
|
|||
![]()
ja kaikkein arimmat suomalaiset tule IIIIIIIIIIstä.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Mistä saisi Terranoon/Pathfinderiin (-91 WD21) ajovaloumpiot? Ja pitäisi olla laadukkaat/edulliset
![]() Motonetissa tarvikeumpiot 300€ kappale. En ihan 600 kehtaa maksaa tarvikeumpioista 20v vanhaan autoon. Nykyisistä rupee olemaan lasit aika huonossa kunnossa, peilit keltaiset ja polttimon kiinnitys jouset rikki/hävinnyt kummastaki umpiosta. Tai jos joku tietäisi missä autossa olisi samanlaiset/kokoiset neliskanttiset H4 umpiot... E: Entä jos tilaan briteistä? Siellähän ajetaan väärällä puolella tietä, joten valokuvio on varmaan vääränlainen? Viimeksi muokannut KerT : 08.12.2010 23:06 |
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Tosta löytyis sopurahaan: http://cgi.ebay.de/SCHEINWERFER-LINK...item3cb0a3d4a1 ja toiselle puolelle: http://cgi.ebay.de/SCHEINWERFER-RECH...item3a5e83e0e3 Eiköhän nuo tännekkin lähettäis kun nätisti oikeella kielellä kysyy... |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos linkistä.
Mutta toi saksa ei oikein taivu. Täytyy kokeilla englantia sitten ja toivoa parasta Ebayta en ole käyttänyt aikaisemmiin (enkä varsinkaan saksan kielistä) joten miten lähetän viestin myyjälle? Siellä oli myös joku sähköpostiosoite. Sitä vois tietysti kokeilla: autoparts-de@rdc-online.it Tai jos joku jaksaisi olla tulkkina mulle, olisin erittäin kiitollinen. Onko noi muuten alkuperäiset, vai mitä toi "Originalteile" tarkoittaa? "Die von uns angebotenen Ersatzteile sind keine Originalteile." Edulliset ainaki Viimeksi muokannut KerT : 09.12.2010 00:05 |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Mietiskelen tässä että jos releyttäisin ajovalot suoraan akulta jotta saisi edes vähän lisää valotehoa. Mutta nyt ku kattelen releitä, niin mitä varten joissakin releissä on diodi kelan rinnalla?
Esim tässä: http://www.motonet.fi/motonet/tuotteet/481961/0 |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Tuo tarkottaa nimenomaan, että eivät ole originaaleja...
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
testi vaan | hoojii | TestZone | 0 | 27.11.2008 13:42 |
Turpaan vaan | jnu | Linkit | 3 | 19.02.2007 21:17 |
BJ:n SOA:sta aina vaan... | Skodillac | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 12.03.2006 18:23 |
Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |
Tuhosinko Bfg MudTerrainit?? ja helmaputkista kysy | sippis | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2004 07:20 |