![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kiitos kaikille osallistujille!! Yksin ei olisi onistunut näin loistava päivä, eli kiitos kuuluu teillekin. Ja loppuakohti ruvettiin ajaan OIKEETA offia, eikä vaan "lälly poski" reittiä ![]() Vaikka oli tosi kivaa päästä ajaan noin paljon ja reippaalla sykkeellä!! Vaurioita lopulta, helma ja ovi ryttyyn, oven sisäkahva jäi käteen, puskuri poikki, puskuri irti ja lopuksi kumi kyljestä puhki..... Loput tutkitaat kun on enemmän virtaa..... ![]() Mutta oli kivaa ja hyvä jos tulee lisää harrastajia!!!
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Se tässä päivässä parasta olikin kun pääsi etenemäänkin. Niitä "safareja" riittää missä temutaan puoli päivää yhdessä suossa ja loppupäiväksi mennään sitten toiseen.
__________________
Lukekaa ne ohjeet K.T 10/06 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Videoita on ladattu:
pahoittelen viimeisten 8 pätkän kuvanlaatua, loppu akut oikeasta kamerasta ja joutui videoimaan viimeset kuvakameralla.. Viimeksi muokannut HUGE88 : 14.11.2010 10:16 |
|
#4
|
|||
|
|||
Kivaa oli!
Hauskaa oli!! Kiitokset viä kaikille jeesaajille ja toki Kaitsulle erityisesti! Koskas uusiks?
JA saatiin se eka lommokin
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Jees, tulipa eka koko päivän ja myös pimeän kelin keikka ja muutoinkin sitä paljon puhuttua kokemusta. Kiitoksia vaan Kaitsulle kovasti järkkäämisestä, opastuksista, sun muusta jelpistä. Dämitsiäkin tuli ihan kiitettävän moneen paikkaan. Saas nähdä tuleeko auto ajokuntoon viikossa, kun Punkalle olisi tarkoitus päästä vääntämään.
__________________
Raha ja romut rauhottaa. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
nooh, jos sitten ens kerralla...blazerikin rupes pelittään taas pienten vesihörppyjen jälkeen kun lähettiin laania kohti ![]()
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jep, kiitokset Kaitsulle sekä kaikkille mukana olleille! Oli oikein hauska päivä metsässä
![]() Itse olin siinä lällyryhmässä, lähinnä tukkeena, oli kuitenkin hienoa päästä kokeilemaan mastan "maasto-ominaisuuksia". Ekaa kertaa omalla autolla metsässä ja ilman apparia, mutta hyvin sain apua sekä neuvoja muilta. Kiitos vielä avusta! Vaikka tämä ryhmä olikin kuulemma verrattavissa sorateillä ajeluun, niin enään yhtään pahempiin paikkoihin ei tuolla tehnyt mieli mennä. Nytkin pääsin noin pari sataa metriä ekaa uraa, kun jo oltiin mahan alta kiinni ja samalla pakoputki antautui... Loppu päivä menikin samoissa merkeissä, mutta parissa kohdassa tuli sentään koettua positiivisia onnistumisen tunteita. Blazerin kahluu näytöksen jälkeen hyppäsin muiden kyytiin ihastelemaan oikeiden maastoautojen etenemistä ja niiden mukana tulikin sitten oltua ihan iltaan saakka. Se koivikko pätkä oli melkoisen hauska seurattava... Eilen sitten tallilla tutkin reissun vaurioita, tuo pakoputki oli irronnut vain liitoksesta, edellisten omistajien kittipaikkauset oli karisseet lavan helmoista, helmat useammasta kohdin lytyssä, puskuri mutkalla, parit lommot etulokarissa sekä takakyljessä ja sokerina pohjalla molemmat runkoaisat lähes poikki... Kivaa kuitenkin oli ja ehkäpä tästäkin reissusta tuli jotain opittua... |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Kiitoksia minunkin puolesta, kiva oli ajella. Koitetaan suoriutua seuraavallekin ajokerralle.
.Pajeron startin napa hienosti räpsi kipinää koneenkorvaan pahemmissa röykyissä. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Siinä oli vähän sitä amerikan efektiä mukana...
|
|
#10
|
|||
|
|||
|
Jokos rymyryhmän päivämäärä on selvillä ?
|
|
#11
|
|||
|
|||
|
Rymyryhmälle ehdotusta!!!!
Olisko itsenäisyyspäivä vkl sunnuntai mitään???? Eli 5.12 ???? Pienellä pakkas rajalla ettei mene nuotiolla istumiseksi, vai hä!!!!!!
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Asiakas ajatusta 28.3 hauholla | kaitsu | Tapahtumat | 5 | 26.03.2008 13:06 |
| Ajellaan hauholla 30.6 | kaitsu | Tapahtumat | 8 | 03.07.2007 06:09 |
| Ehdotus tsättipiisiks | Hippiäinen | Music | 3 | 13.04.2006 08:11 |
| Kallistuksenvakaaja ehdotus? | SoSo | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 24.05.2005 19:56 |
| Ehdotus Mielipidelaiksi | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 1 | 23.12.2002 14:32 |