![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Hyväksymättä tuon okoluokan korotusta jonka edustajat itselleen soivat mutta... ...Mikä vittu tätä kansaa vaivaa!!!! Ennen on lakkoiltu että on saatu lisää liksaa, 5 päiväinen viikko tms.Nyt joku älypää lietsoo lakkoa jonkun muun palkankorotusta vastaan ![]() ![]() ![]() ![]() Tästä ei enää puutu kun seuraavalla tes kierroksella joku esittää lakkoa yleisiä palkankorotuksia vastaan. Ja tuosta yleislakko hommastahan saavat persut,ja muut hihhulit sopivasti lisää virtaa. Ja totta on kyllä se että kansanedustajien,samoin kuin lääkärien palkat on karanneet käsistä,eli tulotaso on semmoinen että se alkaa kiinnostaa jo ihmisiä kyseenalaisin motiivein.Ja lehdistä ja uutisista on voinut viimeaikoina seurata mitä tämä on saaut aikaan,ja millä hinnalla sinne eduskuntaan halutaan päästä.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Perikansallinen luonteenpiirre...valitettavasti.
__________________
Montenegro offroad club #88 Montenegro racing 16 www.montenegrooffroad.com 6 x 4x4: 2 x LJ + SJ + BJ + RAV4 + HILUX |
|
#3
|
||||
|
||||
Vitun kommarit
Samaa paskaa valuu joka puntista kun jonkun väärän liiton edustajat saa vittu 0.5 prosenttia enemmän palkankorotusta kuin joku toinen vatipää. Esim. ahtaajat tai paperityöläiset tai sairaanhoitajat.
Miten on... valuuko? |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Paska valuu ain alaspäin, rikkaillakin..
Taivahan tosi..
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Enkä ihmettelisi lainkaan jos koko yleislakko juttu olisi jonkun porvarin keksintöä.Perhana.
![]() Yllytetään kansa lakkoon ETTEI joku saa korotusta ja sitten nauretaan samppanjalasi toisesssa,ja kaviaarileipä toisessa kädessä että ompas tyhmä kansa. Ja seuraavaksi tuplataan vaalibudjetit,ja vedetään oikein(rukkaset silkinpehmeisiin)käteen ja käydään vähän kylillä haravoimassa,ja keräämässä risuja,ja esittämässä että kyllä me tiedetään miltä duunarista tuntuu. ![]() ![]()
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mutta kyllä yleislakolle olisi aihetta.
Sopiva aihe voisi olla vaikka se että,vero,ja elvytys rahojen kuppaaminen ulkomaille sen sijaan että niillä työllistettäisiin suomalaisia jolloin se raha jäisi suomeen,olisi lopetettava. Lehdistöä(jota johtaa porvarit) ei vaan tunnu kiinnostavan tämäkään aihe. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Eikös se ole hyvä että suomalaiset tukee esim. somalia hunaja tuotantoa? En kyllä koskaan ole nähnyt missään somalialaista hunajaa myynnissä. Eikös siellä ulkoministeriön sivuilla ollut aikamoinen lista niistä tuen saajista ja jokainen oli vähän kyseenalainen, miksi sitä tukea sinne pitää jakaa.. Mut hilloa kun nyt sattuu olemaan niin pitäähän sitä jakaa, että voidaan ottaa lainaa.
|
|
#8
|
||||
|
||||
Suomen kansa
Jos mulla ei ole, niin ei sitten muillakaan saa olla. Lasketaan kansanedustajien palkkoja ja saadaan vielä huonompia. Pitäisi nostaa kunnolla, jotta saataisiin päteviä edes hakemaan edustajaksi. Kansa saa mitä ansaitsee.
Töissä meillä oli limuautomaatti. Muut osastot vaativat sen poistamista, koska heilläkään ei ole. Sitten se vietiin pois.
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mutta tuo meikäläisen pointti oli se että jos valtio antaa vaikka imatran kaupungille 100000 euroa risusavotta rahaa työllisyys perustein,niin sen sijaan että sillä palkattaisiin suomalaisia työttömiä,annetaan se jollekkin virolaiselle "firmalle" urakaksi. Samaan aikaan suomalaiset sitten ovat kortistossa ja toimeentulotuen piirissä(minkä ehdoksi muuten nykyään voidaan laittaa jonkinlainen työpanos). Eli verorahat menevät suoraan maasta ulos jäämättä pyörittämään muutenkin kituvaa seutua. Ja nuo rakennus urakathan ovat jo sitten toinen juttu,nehän on jo valtio,ja varsinkin oikeusministeriö viimevuosina teettänyt joko rikollisiliigoilla,tai sitten pimeillä ulkomaisilla yhtiöillä. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| OFFROAD TAPAHTUMAKALENTERI 2010 (Race calender 2010) | Saija | Tapahtumat | 23 | 11.04.2011 16:40 |
| Himalaja 24h 2010 1-2.10.2010 | piparix | Tapahtumat | 173 | 11.11.2010 19:31 |
| Keltalan Kesäoffi 2010 3.7.2010 | _hornet_ | Tapahtumat | 47 | 30.07.2010 23:43 |
| Paratiisi Offi 2010 14-16.5.2010, Kiitokset kaikille!! | oska80 | Tapahtumat | 227 | 13.06.2010 18:57 |
| Saarekoll 2010 29.-30.01.2010 | Kynnapas | Tapahtumat | 6 | 20.01.2010 10:44 |