![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
Pitääkin mennä heti nostamaan veroprosenttia että jää #¤%&/(#:kin jotakin.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ei Islam uhkaa sen enenpää kuin muutkaan uskonnot. Kaikki uskonnot pitäisi kieltää kansainvälisellä lailla tai luokitella ne mielisairaudeksi!
Islamin suurin ongelma on sen tulkinta tietyissä maissa ja niissäkin tietyissä kansanosissa. Täällä sivistyneissä kritillisissä valtioissa ollaan aivan yhtä tiukasti kiinni siinä että juuri meidän tapamme toimia on se oikea. Niin kauan kuin maailmassa on uskontoja niistä tullaan aina riitelemään. Kylmä tosiasia, harmi! Onko kukaan mediassa koskaan pysähtynyt miettimään kuinka montaa musliminaista loppuviimein haittaa burkhan käyttö tai kuinka suurta osaa Islamistiterroristit oikeasti edustavat kaikista maailman muslimeista. Kun oikeasti ei kannetaisi huolta siitä että onko jonkin kansan tavat elää länsimaalaisittain oikein vaan huolehdittaisiin siitä että ne ovat inhimillisesti oikein. Siis jos kansa ei pyydä apua kansainväliseltä yhteisöltä ei mentäisi sinne pelastajien elkein tuputtamaan länsimaista elämäntapaa! Jos hirveesti tekee mieli pyhittää itsensä ja väittää Islamin olevan uhka tai huononpi uskonto kuin kristillinen niin miettikää kaikkea sitä mitä kristityt on tehneet kautta historian. Inkvisitio, ristiretket jne. Kyllä kristinuskollakin on taustallaan varsin pitkä "jihad" ja on se myöskin osallistunut useampaankin etniseen puhdistukseen. Juutalaisien (Israel) tekemisiä ei myöskään tänä päivänä kukaan uskalla tuomita! Israel on tällä hetkellä se valtio joka polkee todella pahasti paikallisten miehitettyjen asemaa. Eikä kukaan tee mitään koska se on polittisesti korrektia. Lähi-idässä itse asiassa kulminoituu koko uskontojen aiheuttama pahuus. Siellä on samoihin paikkoihin pantu kolmen väkivaltaisimman uskon pyhät paikat. Uskooko kukaan että siellä pystytään sitä taustaa vasten katsoen saavuttamaan rauhaa? Kristityt,Juutalaiset ja Islam nehän on melkeen sama uskonto sitä paitsi. Ihmiset saavat uskoa mihin vaan vaikka kukka purkkiin. Mutta antaisivat samalla toisen uskoa vaikka lampputolppaan. Ei pitäisi haitata? Harmitelis vaan mielessään et on toi vähä pöljä kun ei usko tähä kukka purkkiin. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Siinä nyybi on kyllä oikeessa että kaikki uskonnot pitäs kieltää lailla.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Ihan täyttä paskaa toi väite, että "vain osa muslimeista on ääriainesta" !! Koraanihan suorastaan velvoittaa puolustamaan Islamin kunniaa miekan voimin(Siis nykyään semtex, AK-47 tai C4)!! Siis kunnon muslimin velvollisuus on levittää islamin maailmanjärjestystä.Toi suvaitsevainen muslimi on justiinsa se takaovi josta tullaan sisään..
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Ja kuinkakohan hyvin tämä toinen nyybi tuntee koraania ja kuinka laajaa tutkimus dataa on käytössä kommettiensa perusteiksi?
Raamatunkin perusteella saa tehdä varsin kummia asioita jos sitä vain sopivasti tulkkaa. Noissa kaikissa pyhissä kirjoissa on se ongelma että niitä voi aina tulkita omien tarkoitus perien puolustamiseksi. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Koskas suomessa on viimeks saanut kivitystuomion? Koska katkottu kädet varkaalta(saattais toimiakin)..Entäs tasa-arvo? Kai haluat, että muijas saa ajaa siwaan hakemaan viikonloppukaljat?Miksi Islamilaiset valtiot ovat kivikaudella infrastruktuuriltaan?Miksi sotivat keskenään?Juurikin siksi että Islam rulettaa.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Islam ja suomalaisuus | MäIte | Religion | 0 | 27.06.2002 18:43 |