![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Yllättävän ehjänoloinen GMC CCKW, kysyitkö että onko kaupan?
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Olivat juuri hiljattain laittaneet sen käyntiin, mutta eivät olleet saaneet liikkumaan. Tosin eivät olleet jääneet sitä ihmettelemään. Liikkeelle saanti ei varmaan ole ongelma. Mulla on siitä muutama kuva kamerassa. Jos haluat nähdä ne, laita s-postiosoitteesi profiiliini, lähetän ne sulle illala. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Varmaan saatte luvat mutta kisojen välillähän te voisitte niin halutessanne tarjota elämysajeluita noilla pelilöillä. Kuorma-auto, vaikka tuommoinen vanha 6-vetonen taikka tukkirekka, tiekarhu, kaivuri, maastureita, traktoreita, kuormaaja, bussi, metsäkone. Siis semmosia ajoneuvoja jotka pysyy kunnossa kummempia huoltoja ja korjauksia vaatimatta mutta joilla monikaan ei ole kuitenkaan päässyt ajelemaan vaikka kiinnostusta olisi ollut. Katotte mitä vierailija haluaa maksaa ja köytätte sen vastaavan ajoneuvon penkkiin ja ei kun radalle. Siinä olis puisto jollaista ei vielä taida olla vai liekö jossain. Saattaisin kävästä.
Nimittäin olis kesäloman jälkeen lomakokemuksia vertailtaessa mukava kertoo, että ajoin lomareissulla bussia, tukkirekkaa, linkkukonetta ja tämä kengän korko lähti kun polkasin vanhan arielin käyntiin ja sytyts oli vähän aikasella. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
TÄSSÄ ON EHDOTTOMASTI TÄHÄN ASTISISTA IDEOISTA PARAS!Tuo ei ole tullutkaan mieleen. Matskua tosiaan on. Lisää löytyisi takapihalta. Ja onneksi Penttilän Rautavarasto on täynnä juuri noita eilispäivän koneita. Pitää maanantaina mennä hieromaan kauppoja. ![]() Ja tässä vaiheessa tämänkin voi lisätä siihen ympäristölupahakemukseen. Täydellinen ajoitus!!!
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
tollanen suomen off road puistokin ois kova sana.pääsis tavallinen tallaaja kokeileen vähän offi autoo.kyllä se siitä varmaan korvauksen maksaa .käyhän noi moni työporukka karttingiakin ajamassa.nelivetoja vaan muutama ei niis varmaan tarvis mitään erikoisia autoja olla .eiköhän ne saa kiksit ihan melkein vakkari vehkeilki,no ehkä kuiteski isommat renkaat ku vakiot.
polttariporukat on muuten paljon kyselleet et onko missään offi rataa ja autoja vuokrattavana ja näistä porukoista on muuten 2 sakkia ollut naisia. Viimeksi muokannut jupe69 : 30.07.2010 17:46 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Tosin aika hieno idea: onhan meillä Genobi, kaatava huoltomies vai miten se meni? Tyttöporukka puikkoihin. Jos auto leviää, so what, kyllä Genobi hoitaa. Vika on hetkessä korjattu ja tytöillä hauskaa. Genobi on paraikaa virkavapaalla off roadista, mutta kun hän saapuu keikkahommiltaan, meilläkin voisi olla paremmat mahikset toteuttaa tällainen idea.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
ja naisporukoita käy vissiin yllättävän paljon... Viimeksi muokannut Rytari : 12.09.2010 12:07 |
|
#9
|
|||
|
|||
|
Olisihan se hienoa tarjota elämysajoja erillaisille porukoille. Se ajatus on kieltämättä alkanut tuntumaan mielenkiintoiselta. Ei pelkästään rahan kiilto silmissä, vaan ihan senkin vuoksi että sillä tapaa voisi saada myös lisättyä myönteistä asennettä lajia kohtaan. Jos ajelut onnistuvat, parasta mainosta tälle harrastukselle ovat ne hyviä kokemuksia saaneet porukat jotka työmaillaan ja kaveripiireissään hehkuttavat kokemuksistaan.
Se on hyvä että myös naisporukat ovat innostuneita. Toivoisin naisia hieman lisää tähän off road harrastuksen piiriinkin.
|
|
#10
|
|||
|
|||
|
Ossin kännykästä löytyi mielenkiintoisia kuvia to ja pe iltojen kivienajosta. Piti käydä ostamassa välijohto jotta sain ne siirrettyä koneelle.
![]() Nämä kuvat viimeistään todistavat että järki ei ole ollut läsnä tässä projektissa enää pitkään aikaan. (onko se sitten ollut missään vaiheessa) Tosin tuo lava oli joka tapauksessa jo uhrattu ja jotenkin nuo kivet piti maanomistajan pihalta saada pois.![]() ![]() ![]() ![]() Laitan kohta lisää raporttia mitä on tehty sunnuntain aikana. |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Jos tuo mutaspoori on parin viikon päästä valmis ja mä satun olemaan sielläpäin sitten Hirmulla matkalla, niin varmaan voisin käydä koeponnistaan sen. Jos passaa.
|
|
#13
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
![]() Mitähän hirmuista mahtais tapahtua, jos sanoisin että passaa?! Nyt mulla on aukko sivistyksessä.
|
|
#14
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
"Hirmu" ![]() Jos ja kun boggeri-sisu on boorissa, niin kaikki mahdolliset videokamerat käymään.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään Rata BMW | elhapero | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 04.12.2009 22:07 |
| Rata Camaro -67 | O/M/V Muut | 2 | 24.08.2005 06:55 | |
| Lahden rata? | Tapahtumat | 6 | 22.10.2003 09:51 | |
| Alastaron rata-ajopäivät la 21.9 klo:9-11 ja 13-15 | Tron | Yleiset | 0 | 19.09.2002 07:28 |
| Rata-ajot ?? | ZR1 | Yleiset | 0 | 20.03.2002 14:37 |