![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Nyt sain samsungin sitten rikki... (b2700) Se takakannen lukitus saattaa löystyä ajan kanssa ja se koitui tämän yksilön kohtaloksi... Eli tippuminen, kolahdus, takakansi repsahti raolleen ja siittä veteen... Lopputulos lienee selvä... Kuivumisen jälkeen toimii muuten, mutta alin näppäinrivi ei... Tarvii purkaa jokupäivä jos jaksaa ja kattoa saako siitä vielä pelin...
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Itsellä ollut nyt 10 vuotta sama nokian 5100 mallin iskunkestävä eikä ole mitään vikaa ollut mutta nyt rupee veteleen viimisiä. Nyt harkinnassa ollut Sonim XP3:nen jos sattuis kestään yhtä kauan vaikka.
|
#3
|
|||
|
|||
![]() Sonim takuuvaihto
Omasta Sonim XP 3.20 quest puhelimesta hajos yks suojakumi ja sain uuden puhelimen tilalle, jossa on uudempi softa, eli esim GPS-valikko on AGPS jossa on eri vaihtoehdot kuin vanhassa ja taskulamppu menee nykyään numeronäppäimestä 5 päälle kun painaa pitkään eikä kameran pikanäppäimestä pitkään painamalla.
Eli uuden puhelimen mukana ei tullut kuin akku niin ei ole mitään manuaalia mistä sais tietää kaikki uudet ominaisuudet, kun sonimin sivuilla on vaan "vanhaan" versioon ohjeet. Kerkesin jo luulla että uudessa puhelimessa ei toimi taskulamppu ollenkaan ja ihan sattumalta kokeilin numeronppäinten pikavalinnat niin löyty tuo taskulamppukin. Viimeksi muokannut simov : 23.08.2010 16:15 |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Kun tuo työpuhelin on mallia arka, niin muutama päivä tuli noita kestäviä vertailtua omaan käyttöön ja tuon Samsung B2100:n hain sitten (kunhan löytyi liike jossa sitä oli jäljellä..)
Sonim jäi hintansa puolesta auttamatta ulos ja taasen Samsung B2700 ja se Nokian 3270 (vai mikähän se oli..) karsiutui taasen "vain" IP54:n takia. Eikä niiden lisäominaisuuksillekkaan tarvetta ole. Se Samsung:n uusi iskun kestävä puhelin sillä hillittömällä akun kestolla puolusti myös paikkaansa pitkään, mutta tuo IP oli siinäkin tuon 54. Puhelin lähinnä käytössä "metsäreissuilla" ja viikonloppuisin halli hommissa, joten eiköhän tuokin asian aja. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Onko tuo nokian 3720 oston arvonen? Nykynen e51 alakaa olla kohta loppusa eellä ku eilen tippu lattiaan taas niin katos kaikki valot. Muute näyttäs toimivan mutta runkoki ku on 2 eri osassa ja yks ruuvikaa hyvä ku pysyy kuoriitten sisässä.. Oon ollu muuten kyllä tyytyväinen elimeen mutta reilu 2v käyttöä alakaa pehmentää sen.
Teknisten tietojen mukaa tuo 3720 olis aikalaila samalainen ku tuo e51.. Eikä olis kyllä niin hirveen hintanenkaa.. Onko tuossa mitää suojia kaijuttimille et ei mene rautahilu yms. sinne? Ei kehtais heti aukoa ja laittaa semmosie ![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Ostin tuon Samsungin: oli kakka. Takuuhuollettiin useasti: oli edelleen kakka. Heitin sen helvettiin. Ostin tuon Nokian puhelimen, ja siinä ei nyt ole puoleentoistavuoteen ollut mitään vikaa. Metalli hitula pääsee noin niinkun papanamuodossa puhelimen takakaiuttimen reikiin, mutta sen voi kaivaa nuppineulalla pois. muualle ei minulla ainakaan tuo metalli puru oli kertynyt. Kestää kosteutta ja pudottelua.
Ohan hyvä ja edullinen puhelin. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Niinhä siinä kävi et aina ollu nokia niin nokiaha se piti tilatakki.. Työnjohtajaki kehu sitä niin on siitä hyvää kokemusta ja koneistamossa ku tuota rauvan pölyä ei oo
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
sonim xp1 | ranver | Chit-Chat | 7 | 04.08.2008 20:29 |
ja tänne ne jotka ei ikinä hommaa kääpöitä! | kävikökipiäää | Chit-Chat | 6 | 01.10.2007 22:06 |
Suurimmat renkaat, jotka mahtuu vakio Patroliin? | VonLeka | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 28.12.2005 07:44 |
30 asiaa, jotka olemme oppineet pornoleffoista | leivos | Jokes | 10 | 14.11.2003 21:37 |
smailerit ja pikku gif animet jotka lisätään sivus | filii1 | URL | 2 | 13.04.2003 13:54 |