Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 17.05.2010, 20:03
Picu Picu ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 28.03.10
Sijainti: Vampula
Viestit: 916
Perusasetus

Team Kutunjuusto kiittää myös järjestäjiä, Matikaisen lomaparatiisia sekä kaikkia mukana olleita mukavasta puuhaviikonlopusta. SUURI KIITOS MYÖS PAIKALLE TULLEELLE YLEISÖLLE. Heitä oli kisakeskuksen tuntumassa jossain vaiheessa erittäin runsaastikkin. Hienoa että tälläinen hieman erillainen autourheilu kiinnostaa muitakin kuin meitä hurahtaneita.

Autot kestivät kisan loppuun asti. Pajerosta irtosi ohjaustehostimen hydrauliikkaletku liittimestä heti alkumetreillä. Ohjaus oli sen verran raskas, että vaikutti etenemistahtiin tuntuvasti. Traktorin pyörät olivat positiivinen yllätys. Nyt kun kalliot olivat kuivia, pito oli älyttömän hyvä, suorastaan pureva. Suolla tähän astisista kokeiluista ehdottomasti parhaat. Parannellaan vielä pitoa karhentamalla lapakuvioita rengasliikkeessä, saattavat pitää joten kuten märälläkin kalliolla. Hytikkavinssit molemmissa päissä korvaavat mahdolliset puutteet.

Lantsikan ongelmaksi muodostui ne kuuluisat peräkärryn renkaat. Sinällään ihan hyvät mutta aivan liian raskaat tuollaiseen autoon. Kahdet ajotapahtumat takana ja molemmilla kerroilla portaalipoxi palasiksi. Renkaat lentävät kuulemma kuubaan ja tilalle tulee mitkäs muutkaan kuin traktorin kumit.
Lopuksi vielä todiste että ainakin yhdelle kivelle on päästy nousemaan.

Click image for larger version

Name:	P5150048.jpg
Views:	547
Size:	101,6 Kt
ID:	12700

__________________
Team Kutunjuuston "kätevä emäntä"

You Tube

Facebook/Kutunjuusto
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 17.05.2010, 22:07
offroadjouni:n Avatar
offroadjouni offroadjouni ei ole kirjautuneena
Super Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.06.02
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 6.511
Perusasetus

Kiitokset hyvästä kisasta myös M10 / Offipalsta.COM -tiimiltä. Maasto oli mukavan monipuolista ja järjestelyt toimivat sujuvasti. Aamupalasta pieni miinus - melkein kaikki ruoka oli syöty kun itse pääsin paikalle. Kurkkusämpylä, kaurapuuro ja kahvi ei ollut ihan mitä odotin saavani.

Kisa meni ihan kohtuullisesti, vaikkakin bensaletkun katkeaminen aiheutti parin tunnin korjaustauon. Lisäksi kamera lakkasi toimimasta ja varakamera ei edes käynnistynyt, joten siirryttiin kännykkäkuvien kautta pepellä onneksi mukana olleeseen kameraan.

Erityiskiitos pikku-pepelle ja Tanjalle hyvin toimivasta tiimistä.

Viimeksi muokannut offroadjouni : 17.05.2010 22:10
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 17.05.2010, 23:39
Kartsa:n Avatar
Kartsa Kartsa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 22.03.04
Sijainti: Kaavi, Finland.
Viestit: 280
Perusasetus

Gotham City Cruisers M07, Kiittää ja kumartaa järjestäjiä ja kilpakumppaneita hyvästä kilpailusta.
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 17.05.2010, 23:50
make-lj:n Avatar
make-lj make-lj ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 14.05.06
Sijainti: lappeenranta, Finland.
Viestit: 1.865
Perusasetus

Montenegro racing 69, M01 kuski myös kiittää kilpailunjärjestäjiä, apparia (SJ69), huoltoa (repro ja sikakoppa), kilpakumppaneita, maanomistajia ja montenegron porukoita kyytihommista.
Hyvä ja haastava kilpailu oli! vesilätäköistä en niinkään välittäny, mut kai se kuuluu lajin luonteeseen...

laitelkaas niitä kuvia sekä videoita näkösille!
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 18.05.2010, 08:31
Killman:n Avatar
Killman Killman ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 09.02.05
Sijainti: Helsinki
Viestit: 1.463
Perusasetus

Offsailors/O03 kiittää järjestäjiä, maanomistajia ja kilpailijoita hyvästä kisasta. Jopa sää oli kotoisempi kun uskalsin toivoa! Erityiskiitokset Isäntä-Jaska apparille, mies ei hyytynyt missään vaiheessa, sekä koko Mac-tiimille vinssauspisteenä olemisesta ja muusta avusta.

Meidän kilpailu tosin päättyi käytännössä jo ilta kymmeneltä kun auto käynnistyi vaivaisesti ruokailun jälkeen, laturi oli lopettanut duunit ilmeiseti Saari rastin kylpyyn. Tämän jälkeen latailtiin akkuja ja haeskeltiin helppoja rasteja kisakeskuksen ympäristöstä ja välteltiin vinssausta viimeiseen asti. Kun auto sammui totaaliseen sähkön puutteeseen ja Mac'in kisatiimi toi ladatun akun varikolta niin päätimme että tämä on tässä, lähdetään pesulle ja nukkumaan.
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 18.05.2010, 09:59
pyykkipoeka:n Avatar
pyykkipoeka pyykkipoeka ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 23.10.06
Sijainti: mikkeli, Finland.
Viestit: 837
Perusasetus

Iso kiitos järjestäjille HYVÄSTÄ kisasta! Kiitokset Koko teemille mukavasta viikonlopusta.
Team pyykkipoika P07
__________________
Toyota BJ 40
Volvo C303 "mervo*
Se puu joka ei "mervon" edessä taivu se katkeaa......
Mikkelin Offroad Club MOC
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 18.05.2010, 14:59
Vilz:n Avatar
Vilz Vilz ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 15.11.06
Sijainti: Raahe, Finland.
Viestit: 52
Perusasetus

Muutaman kuvan kerkesin ottaa.

http://vlahti.kapsi.fi/seka/Paratiis...010/index.html
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 18.05.2010, 15:31
OoGee OoGee ei ole kirjautuneena
Tulokas
 
Rekisteröitynyt: 17.05.10
Sijainti: Vihanti
Viestit: 1
Perusasetus

kuveja/offroati ryhymä


http://www.facebook.com/photo_search...12491528792162
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ladoga 2010 myllis Tapahtumat 224 03.05.2011 11:38
OFFROAD TAPAHTUMAKALENTERI 2010 (Race calender 2010) Saija Tapahtumat 23 11.04.2011 16:40
Kulma 13.02.2010 Ex_inkkari Linkit 0 13.02.2010 13:09
Saarekoll 2010 29.-30.01.2010 Kynnapas Tapahtumat 6 20.01.2010 10:44
Itäautosafari 2010 Calmari Tapahtumat 20 29.12.2009 00:13


Sivu luotu: 10:07 (GMT +2).