![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
jos tuon sen ladoka reisulla tjs. aika turha se oli kun patrollissa oli 0.0hv käytössä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
ehkä paras kommetti laa puhelimesta ennen hopoti hootahttp://www.youtube.com/watch?v=eX8PHiLTR68.. kato miten patrolli kiertää.. 5minuutta kolikoli ja 3 tunnin pelastus operaatio..
Viimeksi muokannut toyota4x4 : 16.05.2010 21:48 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
hyvin käypi, ei tuolla kiirus ole..
__________________
WUOKSI OFFROAD |
|
#5
|
|||
|
|||
|
kotona taas. kiitokset kaikille hienosta reissusta ja hyvästä seurasta..
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
KUVIA!!!
__________________
-BJ-40 -hilux ln110 ex -Land Cruiser HJ-45 ex -hilux ln65 ex http://www.pahama.com |
|
#7
|
||||
|
||||
|
niin prkl
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
KOtona ollaan, olipas taas muistorikas reissu, kiitokset kaikille mukana olleille, laittakaahan kuvia kun kerkeette.
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
pähäma lento 2010 juuri jaskeutumassa ,hieman kuoppia kiitotiellä..
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
|
|
#11
|
||||
|
||||
|
hautausmaalle mentaessa hiluksi hörpäs kabiinin täyteen vettä,onnex pika pakki pelästi totaalii sukellusvene ilmiölta matalempaa oli vieressä vaikka sielläkin riitti vettä. volvo perinteisesti aina hyytyy keskelle lätäkköä ja onneton b30 näytti kaikki temput ennen kuin saatin houkuteltua mukaan leikkeihin..
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Hyvä joppa hyviä kuvia, mutta se höykytys johtui kyllä siitä hinauksessa roikkuvasta kohtalo patrollin hopotihoista. taian laittaa muuten hoojiiseen tollaisen ratin mutta n. 10x isomman
|
|
#13
|
||||
|
||||
|
1.volvon yö jumi, 4. "patrolli tulossa pelastamaan" mutta joutuukin kiertokankangen katkettua itsekkin pelastettavaksi, 2. volvon kolina loppui koneesta vika oli siima pyörässä uusi vika älytön öljyn kulutus tuli tilalle.
3.kuva vikan yön leiri jossa on tunnelmaa ja pauketta kuin jatkosodassa. vastattiin kyllä tuleen..
Viimeksi muokannut toyota4x4 : 16.05.2010 23:19 |
|
#14
|
||||
|
||||
|
Puheenjohtajan käskystä safarilla
Roskat kerättiin ja kierrätettiin Juotiin vain hyla piimää ..myös jv Jvltä poistetiin myös saastuttavat komponentit että uudet tiukat pähämä safari päästörajat täyttyisivät. Renkaiksikaan ei kelpaa jatkossa kuin uudet rengasmelu direktiivit täyttävät suvikumit joiden perusteella fabritius jäävättiin reissusta jo etukäteen. Jvn patrol ei lopulta täyttänyt normeja ja se romutettiin ensin poistamalla ei E merkitty tuulilasi kierrättämällä se suoraan luontoon ja lopulta poistettiin kampiakseli. Näin patrolin tehot ja päästöt saatiin loppusafariksi kuntoon. Rantautuneet särjet pelastettiin takaisin vesistöön "catch and release". Viimeksi muokannut mikjus : 16.05.2010 23:59 |
|
#15
|
||||
|
||||
|
Leiri tehtiin Karjan ensimmäisen langattomalla yhteydellä olevan internet päätteen lähistölle jotta jokainen voisi lähettää kotiseurakunnalle terveisia.
Aavistuksen rasputinin jälkeläiseltä näyttävä kenttäpastorimme suoritti iltahartauksen ja päätti sen veisuun joka ilta ennen nukkumaan menoa. Kaukolaan mentiin sunnuntai kirkkoon uutta pikitietä pitkin. Otettiin aurinkoa vaatteet päällä ettei tule ihosyöpää Vuoksen rannalla tutustuttiin kalanviljelyslaitoksen ekologisiin vaikutuksiin. Tultiin siihen tulokseen että kalat on vapautettava kommunistien ikeestä. Useammat uimayritykset vastarannalle päättyivät kutistuneisiin elimiin jo rantakaislikossa. Myös vastarannan melkoisella valonheittimellä varustettu vartija vaikeutti yritystä ja ne lopulta päättyivät siihen kun haulikosta tuli kymmeniä kertoja. Juotiin sitten porukalla ananasmehua, laulettiin kuorossa finlandiaa ja maammelaulua ja käytiin nukkumaan. Viimeksi muokannut mikjus : 17.05.2010 00:09 |
![]() |
| Luokat |
| helatorstai, pähäma, safari, venäjä |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pähäma safari merrasmäki 26 - 27.3.2010 | mikjus | Tapahtumat | 14 | 01.04.2010 14:45 |
| PäHäMa Helatorstai 2008 venäjän safari 30.4 - 4.5 | mikjus | Tapahtumat | 168 | 11.05.2008 20:12 |
| SAFARI 30.4x4.5eli vappu-helatorstai(ROSSIJA) | ORR | Tapahtumat | 3 | 20.04.2008 12:00 |
| Pähäma venäjän safari 17 - 20.11.2005 !!! | Tapahtumat | 109 | 23.11.2005 11:21 | |
| Pähäma venäjän safari 29.07-01.08.05 | tapsa4x4 | Tapahtumat | 75 | 04.08.2005 11:56 |