![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() nyt ku näistä renkaista tässä puhe on eikä haulla oikeen löytyny ni täytys saaha vähän tietoon et kuinkakohan leveet ois leveimmät kumit mitkä 15 vanteelle mahollisesti sais menemään, ois tarkotus pistää levitykseen nuo hiluxin alkuperäset takavanteet ja niille sit leveitä kumeja mut ei uskalla laittaa levitykseen ennenkö tieää et kumit löytyy kanssa, ja siis ei mitään offikumeja haeta nyt vaan ihan tiekäyttöön täytys saaha nuo ku yhet mutakumit on jo toisilla vanteilla.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Kyllähän jenkkirengasta löytyy vielä vaikka 405mm leveenä, mut kannattaa varmaan hankkia eka ne renkaat, mitkä haluaa alle, ja sitten kattella vanteista niillä käypäset.
Kyllähän sitä voi istuttaa renkaan vaikka kuinka leveälle vanteelle, ei se siitä ole kiinni, mut mikä on järkevää... |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Kysytään nyt tässä että mikä on goodyer wrangler 225/75-16 vastaava koko tuumina? Olis mukava tietää että osaa edes jotenkin verrata 31/10.5-15 renkaisiin
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Se on jotain 30" x 9" Korjatkaa jos oon väärässä
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Rengas/vanne ongelmia. | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 23.09.2009 21:52 |
Hiluksin/LJ vanne ja rengas tiedustelu. | HRD | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 14.10.2008 21:30 |
m:205 r16 rengas vanne sarjoja | toyota4x4 | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 13.04.2008 17:41 |
O: HJ60 33" rengas ja vanne vararenkaaksi | osilpi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 09.02.2006 20:51 |
15" vai 16" vanne, jos rengas on 32" korkea? | petr | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 25.02.2004 21:27 |