![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Sen turbon äänen niinku just kuulee tietyillä kierroksilla ![]() http://www.youtube.com/watch?v=fc_zP_FwQ5Y
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
On muuten luja toi mun kompura. Tais pari tuntia päristä ilman taukoo ja ilmaa oli pyörässä sen jälkeen n. 2 kiloo. Messinkisen sylinterin päälle laitoin kutistesukan, jonka kutistin vain alareunasta. sit vettä perään, näin sylinteri pusyy alle sulamis lämpötilan.
Toisessa kuvassa on renkaan mutterin aukaisu vekoitin. Yhellä kädellä napsahteli mutterit auki, oletus oli et pillit tarvitaan tuohon touhuun. Vekoittimen välitys on 1:60.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Aikas uniikki soundi lähtee pakoputkesta
Lukasinko oikein, mutta oliko sulla vaan turbon pakopesä kiinni?
__________________
Steady as she goes... |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Pikku rupeli on kokonaisena paikoillaan ja isosta turbosta pelkkä pakopesä. Laakeripesän reiän tulppasin laturin hihnapyörällä.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
No se hajos
Laatikosta hävis pakki, taisin innostua ku sain joka nurkkaan isot pyörät. Ryhmäpyörältä pakin hampaat sileenä ja kuoret halki. Taitaa kytkin pitää riittävästi. Huomenna toinen laatikko paikalleen ja sit varovasti siirtelyä...Isä ukon kanssa jahkailtiin tuossa 8 sylinteristä voimaa. DIESEL TIETYSTI Aika näyttää.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Eilen tuli tapeltua yhden renkaan kanssa. Eipä lähteny vanteelta edes pyöräkuormaajalla. Kahen tunnin V**TU S**TANA rälläköinnillä se sit luovutti.
Varmaan keskittyä vanteiden viimeistelyyn, ku tuli vaihtestojen kanssa erimielsyyksiä... Kojetaulu ois myös tekemättömien joukossa. Ens viikolla varmaan ruetan taikomaan jarruja.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tämän näköistä tänään. Vanteiden merkeissä menny tämä päivä. Huomenna varmaan kumin vaihto toiselle vanteelle...
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| O: Hiluxi | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 11.02.2007 13:34 | |
| m:Hiluxi -89 ln 110 peltiosaa | Hharri | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 10.08.2006 19:59 |
| vanha hiluxi | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 10.07.2006 10:26 | |
| Budjetti akkuvesi? | Eskimo | Chit-Chat | 23 | 15.03.2006 10:27 |
| M/V: 4x4 Hiluxi -83 | akke | O/M/V Muut | 14 | 11.04.2005 10:14 |