![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Mä luulin että ne renkaat meni off-road käyttöön, mutta se onkin monster truck. ![]() ![]() ![]() Voishan tuota kevyesti madaltaa, puoli metriä.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
|
#2
|
||||
|
||||
|
kyl on ihan mahoton vekotin !
tosta pitäs saada kuvat tonne ----> http://128.83.80.193/scarysteering/index.html
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Isompi rupeli oli menehtyny. Jätin pakopesän paikalleen ja loput ahtimesta heijasin kanervikkoon. Pari vannetta sain hommattua ja ketjusta ja metallin kappaleesta tein rappusen. Huomenna laitan kuvan tai pari. Äänet meni paljolti villimpään suuntaan
Aika hurja vihellys ja silleen...
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Sen turbon äänen niinku just kuulee tietyillä kierroksilla
![]() http://www.youtube.com/watch?v=fc_zP_FwQ5Y
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
On muuten luja toi mun kompura. Tais pari tuntia päristä ilman taukoo ja ilmaa oli pyörässä sen jälkeen n. 2 kiloo. Messinkisen sylinterin päälle laitoin kutistesukan, jonka kutistin vain alareunasta. sit vettä perään, näin sylinteri pusyy alle sulamis lämpötilan.
Toisessa kuvassa on renkaan mutterin aukaisu vekoitin. Yhellä kädellä napsahteli mutterit auki, oletus oli et pillit tarvitaan tuohon touhuun. Vekoittimen välitys on 1:60.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Aikas uniikki soundi lähtee pakoputkesta
Lukasinko oikein, mutta oliko sulla vaan turbon pakopesä kiinni?
__________________
Steady as she goes... |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Pikku rupeli on kokonaisena paikoillaan ja isosta turbosta pelkkä pakopesä. Laakeripesän reiän tulppasin laturin hihnapyörällä.
__________________
Hiluxistakin voi tehdä maasturin. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
minkäslaiset sun kardaanit on, teitkö vetonivelistä ne?
__________________
rocky projekti odottaa kesää. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Eipä oo Härdelliä näkyny palstalla aikoihin, mikähän lienee auton tilanne???
__________________
__________________ "Atheism: Not to do the shit that religious do to each other." http://www.eroakirkosta.fi "Netissä idioottien kanssa väittely on mahdotonta, joutuu alentumaan niiden tasolle ja ne voittaa sut kokemuksella" |
|
#10
|
||||
|
||||
|
autosta taitaa olla jäljellä enää tyhjä kori ja etu akseli. en tosin ole ihan sata varma tämän hetken tilanteesta kun en ole kyseisen auton äärellä pitkään aikaan käynyt pyörimässä.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| O: Hiluxi | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 11.02.2007 13:34 | |
| m:Hiluxi -89 ln 110 peltiosaa | Hharri | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 10.08.2006 19:59 |
| vanha hiluxi | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 10.07.2006 10:26 | |
| Budjetti akkuvesi? | Eskimo | Chit-Chat | 23 | 15.03.2006 10:27 |
| M/V: 4x4 Hiluxi -83 | akke | O/M/V Muut | 14 | 11.04.2005 10:14 |