![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Hyvä hyvä.. ![]() ![]() Huomen pääsee pikku koeajole jos hyvin käy ![]()
__________________
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Noin 720mm edessä ja takana navasta kanttiin..
Aivan pakko oli vähän käydä kokeileen, vaikka ei ole iskareita.. Huomenna pitäis tulla vinssit ja toivottavasti iskaritkin.. Tankkikin olis valmis muutamaa reikää ja nippojen ja anturin ruuvvailua vaille. Ja testat et pitääkö se yhtään. Pakoputken tein taas uusiksi ja lyhenty taas. Todennäköisesti ei kauaa tuossa kestä, mutta olkoot niin kauan kuin pysyy.. Kyllä se vaan on hieno pöristellä sillä vaikka ei iskareita olekkaan eli erittäin epämukava ajaa ![]() Eteen täytyy viel vähän rälläkkää ja miggiä tarjota niin alkaa pyöräht mahtuun kunnolla.. Sen vois huomen tehdä jos ei iskarit tule.
__________________
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
komeelta näyttää... normaali ääni on lukossa.
Ootas ku jarrutat ja vaan toinen pyörä menee lukkooon ja sitten lyö palan kiinni, se ääni on ikävä.
__________________
PäHäMa Pamaas SLCK Toyota Landcruiser BJ40 4.0 1980 Ex. Toyota Landcruiser BJ42 4.0 1982 Ex. Suzuki Jimny 2006 Ex. Toyota Landcruiser RJ70 Ex. Mercedes-Benz 300GD 1981 Ex. Hilux LN65 Ex. Volvo C303 Ex. Hilux LN65 Ex. Suzuki 413 Ex. Range 3.5L +hj akselit Ex. L200 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Täytyy alkaa ajaa peltorit päässä
![]() Tänään tankkia sovittelin kun ei iskareita eikä vinssejä kuulunut. Huomenna saa tankin kiinni kun tänään pikku muokkailua jouduin siihen tekeen että sen saa sopimaan.
__________________
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
meinasitko jättää tuon jarruputken kiinnikkeen tukivarteen tuolle letkulemmari mallile? ei takuulla ole pitkä-ikäinen maastossa, pikku hieronta tukivarren alapinnalla kiveen/kantoon niin jarruputki on historiaa...
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tuossa kohtaa on tukivarressa kolo missä klemmari on ja sitten noiden reikien kohdalle myös meinasin klemmarit.. Vai olisko jotain hyvii ehdotuksii.?
__________________
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Nyt olis tankki hahmoteltu paikoilleen. Huomanne laittaa se kunnolla kiinni ja yrittää jos jaksais letkutukset tehä ja pääsis testaan tankkia, Kun ei niitä helvtn iskareita eikä vinssejä tullut..
__________________
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
suzuki sj413 | pohjoisenpoika | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 14.05.2008 18:17 |
m:suzuki sj413 | Jukkis | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 14.05.2008 10:33 |
M:Suzuki SJ413 AVO | Trisi | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 02.02.2008 20:19 |
M:Suzuki Sj413 LWB | Jyki | O/M/V Muut | 0 | 03.08.2005 08:04 |
Suzuki Sj413 levyjarrut | BeGe | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 01.09.2004 18:23 |