Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 02.01.2010, 21:54
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.110
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja NHuttunen Näytä viesti
Valoista keskustelinkin inssin kanssa tuossa vajaa viikko sitten ja käytiin keskustelua siitä että AKE:lta on tainnut tulla jonkinlainen tiedotus asiasta että nykyään Suomessa riittää kunhan valoissa on jonkin maan hyväksyntä ja valokuvio on oikea, mutta tämä tiedotus ei ollut ainakaan sitä konttoria vielä saavuttanut. Oman autoni sain kuitenkin katsastettua ihan Japanin valoilla jossa oli käännetty valokuvio. Kiitoksia ymmärtäväiselle katsastusmiehelle.
DOT-hyväksyntä riittää 31.12.1997 asti henkilöautoissa. Eli vaikka jonkin Soarerin valot saa linssin pellin (kääntämällä vai jotenkin muuten fiksaamalla?) laillisiksi yhtään osaa vaihtamatta.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 02.01.2010, 22:07
NHuttunen:n Avatar
NHuttunen NHuttunen ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 01.09.07
Sijainti: Pori, Finland.
Viestit: 82
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
DOT-hyväksyntä riittää 31.12.1997 asti henkilöautoissa. Eli vaikka jonkin Soarerin valot saa linssin pellin (kääntämällä vai jotenkin muuten fiksaamalla?) laillisiksi yhtään osaa vaihtamatta.
Jep, näin ymmärsin asian että se onnistuisi ja omassani on juurikin tuo heijastuspinta käännetty ympäri että saadaan se valokuvio toiselle puolelle. Viisaammat kuitenkin korjatkoot jos jollakin on parempaa tietoa asiasta.

Nyt laitoin tuonne Japanin päähän vähän kyselyä osista ja pienellä jännityksellä jään odottelemaan vastausta sieltä. Ilmoittelen vaikka tänne miten käy.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 02.01.2010, 22:10
bluevan:n Avatar
bluevan bluevan ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 31.03.08
Sijainti: Rauma
Viestit: 4.234
Perusasetus

Ja noita moottoreita ja puolikkaita autoja ei vissiinkään kannata tuoda ihan japanista.
Ne on siellä aika suolaisen hintaisia.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään KBC garage Tekniikkapaketit japanista. Supr4ever O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 14.12.2009 01:17
Mitä moottoreita tuoda Japanista?? Micco Tekniikka & Jutustelu 21 20.07.2009 21:52
Japanista Toyota Landcruiser 70. Rotta-Racing Linkit 12 18.06.2009 09:06
Köpiksen maastureita Nerd-O Chit-Chat 0 17.01.2006 00:09
Go - vanha tuttavuus kaukaa Kiinasta / Japanista katana10fi Board Games 0 22.01.2002 12:56


Sivu luotu: 22:50 (GMT +2).