![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Selkä on vaivannut vuodesta 1 ja 2, alkanut pikkuhiljaa tottumaan siihen että mokoma ilmoittaa olemassaolostaan. Jotain hämärää siellä on mutta ei kuulemma tehdä mitään, jumpata pitäis... (sylkee lattialle moisen sanan jälkeen) Muuten perusterve, toinen jalka telottu prätkähommissa polvesta alaspäin vähän puolikuntoiseksi. Nilkka varsinkin tungettu täyteen hardwarea--> liike rajoittunut yms yms.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
työperäinen vitutus
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Toissapäivänä tuli kaksikuukautta sairaslomalla täyteen.
Magneettikuvissa näkyi suurikokoinen välilevynpullistuma olikohan 4-5:nen nikaman välissä. Nyt odotellaan kun kunnallinen tereydenhuolto ottaa yhteyttä Että heidän ortopedi katsoo samat paperit kun työterveysortopedi ja päättää mitä tehdään. Aina kun oli töissä mietti että voispa olla kotona ja nyt rupeis mieli tekemään jo töihin. Taitaa olla päässäin jotain... |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Solisluussa sanomista. Liittyy tässä kuvassa http://forums.offipalsta.com/picture...ictureid=43918 kattokaarien ja katon välissä sijaitseviin siirtonurmikon palasiin ja tuvavöiden käyttöön kun " pikkasen vaan koitetaan ennenkuin laitetaan trailerille"
__________________
Harbor Cruisers |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ei tässä nyt suurempia, mutta polvi on vittuillut 14vuotiaasta lähtien (tätä nykyä siis 23 vuotta nuori)... Ei tohtoreiden mukaan ole tarpeeksi hajalla korjattavaksi, mutta het kunhan rahukkia riittää edes taskunpohjalle otan ja menen yksityiselle! Elikkäs ristiside halkipoikkirikki, polven lunksauttaa paikaltaan jos tulee kevytkin isku/vääntö sisään päin. Asiassa ei muuten mitään, mutta meinaa harrasteet kärsiä. Metsällä ei voi kulkea ilman vahvaa teippausta, sama koskee kaikkia muitakin harrasteita, jopa offatessa tuet kintussa
Ja toinen rakas harraste jääkiekko se vasta kärsiikin, silloin on ensin teippipohjalla siihen veilä polvituki päälle (kävely on kuulemma hauskan näköstä )Sitten kaikkea pikkuvaivaa, migreeniä (hyvin hyvin harvoin enää), selkäkipuja (lihasjumia), muutamat edelleen vaivaavat luunmurtumat/katkeamiset... Tyttöystäväni tuossa yksi päivä naureskelikin, että ei taida kohtaa löytyä joka ei ois välistä ollut korjattavana (liekkö tästä syystä aina minulla autotkin hajalla?)
__________________
Parempi 10 ruuvia löysällä, kuin 1 liian tiukalla |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Selkä ollu koko pienen ikäni huono. Viime vuonna todettu lievä välilevynpullistuma, ja nyt on alettu epäilemään selkärankareumaa. Saikkua olut kesäkuun alusta ja ei enää tänä vuonna tarvitse mennä töihin. Vittumaista kun valvoo yöt hermokivun kiusatessa, on paljon aikaa visioida noihin metsäpeleihin, mutta eipä ole paljoa rahaa/intoa rakentaa.
__________________
RASOR Rauman Seudun OffRoad ry Vain kääpiöt madaltavat autojaan... |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Alkoholisti.......ei sitä todettu oo mut kai sen ny itsekkin tajuaa ilman toteemuksia!!!
tai siis juoppo mieluummin ku ei oo aikaa niihin kokouksii ku pitää painaa hommia!!!!!
__________________
--- Dodge RAM 2500 5.9 Td -01 --- --- Cadillac DeVille -67 --- Polaris Sportman 550XP |
|
#8
|
||||
|
||||
|
__________________
"Yks iso on parempi ku kaks pientä" Nissan Patrol GR Y60 RD28T vm-91 |
|
#9
|
|||
|
|||
paikat rikki
lantio murtunut nikamista irti , polvi etu ja taka ristisiteet korjattu. rakko revennyt/korjattu. ohutsuoli paikattu samassa rytäkässä.
ja vielä kävellään ja töitä tehdään. |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Migreeni välillä häiritsee. Polvi kasattu uudestaa 4 vuotta sitten, rustomurtuma/ sijoiltaan meno, Välillä särkee / turvoksissa. mut eipä se menoa haittaa.
__________________
KYM#5 |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Kaikenlaista vaivaa.
http://www.youtube.com/watch?v=7uclbWR9NDQ
__________________
KYM |
|
#12
|
||||
|
||||
|
Ristiselässä vaatimaton n.10mm nikamaliukuma ja välilevy kuulemma siitä stressaantunut...!?!? Ihan pikkaisen säteilee iskiaksen kautta perskannikkaan ja jalkaan! Ja välillä kun unohtaa olevansa sökö ukko ja loikkii liikaa niin lähtee koko jalka alta herkullisen pistelyn kanssa... Hoidoksi tarjotaan puukkoa selkään
, mutta ei ole vielä rohjennut moiseen projektiin lähteä.
|