![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() SULHANEN 7-kymppinen leskinainen päätti, että hänen on aika mennä uudelleen naimisiin ja laittoi ilmoituksen paikallislehteen: "Haetaan aviomiestä. Oltava suunnilleen samanikäinen kuin minä (70). Oltava sellainen, joka ei hakkaa minua. Oltava sellainen, joka ei juokse vieraissa ja on hyvä sängyssä. Kaikkia hakijoita pyydetään ottamaan henkilökohtaisesti yhteyttä." Parin päivän päästä ovikello soi. Oven takana oli harmaahiuksinen mies, joka istui pyörätuolissa. Hänellä ei ollut käsiä eikä jalkoja. "Luuletteko tosiaan, että aion edes harkita teitä?", leski sanoi. Eihän teillä ole edes jalkoja!" Vanha mies hymyili: "En pysty juoksemaan vieraissa". "Eihän teillä ole käsiäkään!", jatkoi leski. "Siksi en koskaan voi hakatakaan sinua", mies jatkoi. Nainen nosti kulmakarvojaan ja kysyi: "Oletteko silti hyvä vuoteessa??" Vanha mies nojasi taaksepäin, hymyili leveästi ja vastasi: "Soitinhan minä ovikelloa". Häät pidetään ensi viikon lauantaina. ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() ![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Osama bin ladenin poika tuli koulusta kotiin itkien. Osama kysyi pojalta mikä oli hätänä. MINÄ SAIN MAANTIEDON KOKEESTA NELOSET, KOSKA VÄITIN ETTÄ EIFEL TORNI ON KORKEAMPI KUIN WORD TRADE CENTRE. Osama rauhoittali pokaansa: Älä huoli poika, isi hoitaa asian
|
#4
|
|||
|
|||
![]() Obaman suku muuttaa Washingtoniin |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Päättelytehtävä no:1
Kerrostalon ylimmässä kerroksessa asui mustalaisperhe, somaliperhe ja suomalaisperhe. Keskellä päivää koko talo paloi. Kaksi perhettä menehtyi, mutta kolmannelle ei käynyt kuinkaan. Mikä perhe pelastui? Perustelut? Vastaus: Suomalaisperhe: vanhemmat olivat työssä ja lapset koulussa. Päättelytehtävä n ![]() Autossa istuu kolme miestä. Yksi on venäläinen sutenööri, toinen virolainen trokari ja kolmas somalialainen huumediileri. Auto ei ole varastettu. Minkä merkkinen auto? Perustelut? Vastaus: Volkswagen Transporter, poliisivarustus. EXTRA tehtävä: Tilanne: Olet ajamassa autoa tasaisella nopeudella mutkaisella tiellä. Oikealla puolellasi on laakso ja vasemmalla puolella paloauto, joka ajaa samalla nopeudella, kuin sinä. Edessäsi on jättiläismäinen laukkaava sika, joka on autosi kokoinen. Takanasi on helikopteri, joka lentää ihan tienpinnan tuntumassa. Sika ja helikopteri liikkuvat samalla nopeudella kuin sinä ja kaasupoljin tuntuu olevan jotenkin jumissa, etkä pääse heistä eroon. Kysymys: Mitä pitäisi tehdä, että pääsisit eroon tästä vaarallisesta tilanteesta? Vastaus: Nouse pois sieltä lasten karusellista! Olet humalassa!
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
#6
|
||||
|
||||
![]() Olipa yllätys!? |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Ei tämä ole mielestani mailman kaikkeuden paras vitsi, ei edes vitsi....
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Maailman luotetuimat autot | legro | Chit-Chat | 3 | 24.11.2007 11:00 |
Maailman asiallisin taikuri! | Palex | Chit-Chat | 4 | 08.03.2007 18:36 |
Miesten maailman vertailu... | h-a-r-z-a | Chit-Chat | 1 | 28.04.2006 18:22 |
Maailman nopein nallekarkki | H@nde | Chit-Chat | 5 | 04.03.2005 18:31 |
Talma maailman kartalle. | MakeH | Linkit | 3 | 13.02.2005 11:04 |