![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Ilimoittele mitä tarvit. Kohta pitäis päästä purkaan loput varaosa autosta ja loppu on ylimäärästä.
__________________
"samallainen mustaromutojota kuin meillä" |
|
#2
|
|||
|
|||
hoojii
Muista et se Eeberi on 12v. sen takia se 12v järjestelmä sinne on laitettu, ei syö käynnistysvirtaa sen käyttäminen
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Nyt olisi mahdollisesti talvea vasten tulossa hj60 ekaksi rojektiksi
(saa nähä mitä tulee). Tietääkös kukaan että saako tuollaisia isompia renkaita mistään EDULLISESTI opiskelija pudjetille sopivaan hintaan?
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Joko hj on valmis ?
__________________
"samallainen mustaromutojota kuin meillä" |
|
#6
|
||||
|
||||
|
ei oo hj valmis
pitkä tauko ollut kun ei oo kerennyt värkkäämään.hitsuu hommia ajan kuluksi jatkanut ja sisälle penkkejä sun muuta tullut tehtyä.pikkuhiljaa valmistuu kuitenkin.kesään mennessä jos sain kopan sille mallille että voisi ruveta tekniikkaa ja jousitusta yms. parantelemaan
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
eipä autolle tullut talven aikana tehtyä oikeastaan mitään kun akut oli niin tyhjät ettei sitä oikein saanut käyntiin ja pakkasetkin oli niin älyttömät ettei hirveesti kiinnostanutkaan ulkona värkkäillä. nyt siis piti asennella uudet akut paikoilleen että voisi liikutella. ei ne kuitenkaan sopineet olemaan niin piti hiukan muokkailla akkukoteloita uusiksi. optimat muutaman sentin korkeammat ja lisäksi akunnavat törröttää pystyssä kun normiakuissa ne on usein syvennyksessä. alkuun ajattelin laittaa ne peräkonttiin mutta kaapeli oli niin tyyristä että laitoin ne nyt näin.
Viimeksi muokannut romurauta : 11.04.2010 14:59 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| voiko olla totta ? | 4x4opel | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 26.10.2007 22:13 |
| Liian hyvää ollakseen totta. | L-200 | Tekniikka & Jutustelu | 15 | 17.10.2004 09:00 |
| Unelmista totta | Humu | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 14.01.2004 21:12 |
| Totta vai tarua? | MIC4-90 | Vuosimallit 1984-1996 | 0 | 13.01.2004 02:15 |
| Astrologia on totta! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 18.12.2001 15:58 |