![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
-Onko sinulla off-road autoa? -Rakennatko sitä off road autoasi? -Oletko ajanut off roadia omalla tahi toisen autolla? -Oletko kiinnostunut lajista? -Käytkö ajamassa, tai katselemassa ajopäivillä/kisoissa? -Myytkö tai ostatko täällä off road tarvikkeita/renkaita yms? Moneenko kohtaas sinulla tulee myöntävä vastaus? Minä olen vähän tälläinen wannabe-offari, mutta minulta tuli kuusi kyllä-vastausta. Ei missään tietenkään lue, että täällä täytyy olla ehdottomasti off road henkinen, mutta tämä palsta on lähinnä sitä varten. Tavallista jeesustelua varten on mm suomi 24 palsta. Siellä asuu suunnaton viisaus joka alalla.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Jännityksellä odotamme kuka vastaa seuraavaksi,
A- RA1D B- nöfnöf C- Skorpioni
__________________
PERKELE! Pääsponsori---> Joki-Pub
Lahjattomat lukottaa |
|
#3
|
|||
|
|||
Hämmästyttäviä reaktiota!Lainaus:
![]() Anteeksi vain tuo pohdintani, rakkaat ystävät ja kylänmiehet. ![]() ![]() E: Ja vastaus kysymykseen, tietenkin voi olla perheharrastus, siinä missä mikä tahansa harrastus. 2. E: Kun aloin seurustella mieheni kanssa pari vuosikymmentä sitten, hänellä oli Lantikka, joka oli lommoinen ja aikamoinen rotisko. Sillä ajeltiin kaikenlaisissa maastoissa. Joten olinkohan jo silloin offroad-henkinen? Kaiken lisäksi tästä palstasta tainnut olla silloin vielä tietoakaan. Olkaa siis hieman armollisempia lausunnoissanne, älkääkä vahtiko noin mustasukkaisesti leikkikehäänne. ![]() 3. E: Lainaus:
Eikä tämä tekstisi ole eduksi offroad-harrastajille, joista suurin osa on varmasti sivistyneitä kansalaisia. Olisi hyvä muistaa myös, että keskustelupalstalla asiat voivat riidellä, eivät nimimerkin takana olevat ihmiset. Varmaan myös tälle palstalle mahtuu erilaisia mielipiteitä asioista.
Viimeksi muokannut Skorpioni : 24.10.2009 15:01 Perustelu: lisätekstiä |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Voi voi kyllä voi. Hauskaahan siellä mettässä on ollu pienestä asti
ja näkee samalla mukavaa porukkaa. Pienenä ei tietysti porukkaa tuntenu mutta sitten vaan sanottiin että jos haluat tolle reitille minne meidän perheauto (hj-60) ei lähde nii kysäse vaikka tolta sedältä jolla on tölkki kädessä joka ajaa tolla autolla, se ainaki menee ja kyllähän ne SLCKoon kiltit sedät aina kyytiin ottaa Itselle ainakin ollut rakas harrastus pitkään, hyvin on selvitty Venäjän, Eestin ja Suomen puolelle suuntautuneet reissut. Mukana lähes poikkeuksetta olleet mun lisäksi iskä, äiti, sisko ja koira.
__________________
Ei riemulla rajaa kun on päästänsä vajaa
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Emäntää en ottaisi mukaan, kun siitä on ihan tarpeeksi vaivaa kotonakin. Jos noita lapsia joskus tulee (varsinkin poikia) ni ne kyllä mukaan otan
__________________
HOK Ry |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| voiko olla totta ? | 4x4opel | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 26.10.2007 22:13 |
| Voiko katsastaminen olla vaikeaa? | Nemi | Chit-Chat | 7 | 19.04.2006 21:25 |
| Suzukin jako? voiko olla pielessä? | Timbba | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 09.03.2006 18:39 |
| citymaasturilla offailu.... | Tekniikka & Jutustelu | 17 | 17.02.2006 16:47 | |
| 4-veto traktorilla offailu | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 06.01.2005 13:24 | |