![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Heinolaan kokeilee 24.10.09????
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Keskiviikkona kahvia??? voitas kattoo ketkä lähtee heinolan kisoja kattomaa, ja sopii kyydit???
__________________
Kolmosen mäki... KYM#3 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Vois tulla ja lähtee Heinolaankin kattomaan, kun saatii hirvetkin kaadettua.
__________________
KYM |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kahville tulen ja myös heinolaaaaaaaaan--->
__________________
KYM#5 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kahveest en tiiä mut heinolaan oisin kyl lähdös...!!
__________________
KYM ## Ennen veti 4/4 nyt enää 1/2. Muta lentää silti samalla kaarella.! |
|
#6
|
||||
|
||||
|
eipä kerkee kahville taaskaan remontti vie kaiken ajan toistaseksi. keittiökaapit tuli tänään ja kaiken lisäks aivan osissa. lauantaillekin sattuu työpäivä et silleen.
__________________
KYM#4 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Eipä paljoo kahvituta, pari iltaa pajottanu vanhaa kolari bemaria liikenteeseen.
__________________
KYM#1 |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Meillä on viel 1 iso molemmissa seuroisssa.
__________________
Seuraava voit olla sinä |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
KYM |
|
#10
|
||||
|
||||
|
7.11 lauantaina Peuhulla teemana makkaranpaistotalli ja ajelua. Temmes vois tuoda vaikka sen pienemmän kumitelan hilun lavalla, tai Ticru tinkiä Pekkolan Hitachin
paikalle niin pääsisin kuokkimaan ja kunnostamaan savenottomonttua+lutakkoa.![]() ![]() Tämä ajelupäivä kustantaa vierailta ei KYM jäseniltä 15€ verran. Maksu paikanpäällä ja mielellään tasarahalla.
__________________
KYM Viimeksi muokannut AtteL : 27.10.2009 19:25 |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Voin mä kysästä että oisko mahdollista saada jonkinlainen kaivuri lainaan.
Vähän niinku harrastustoiminnan tukemista?? Mut voi olla että ei pysty järjestää 7.11. mutta olen kuitenkin paikalla (ilman hiluxia, alkaa rojektit) Mut meinasin jos ton 2/1 offroad vehkeen tois mukanaa ja kokeilis sillä järkyttää peuhun luontoa ja harmoonista äänimaailmaa... Miten ois joku tällänen??
__________________
KYM ## Ennen veti 4/4 nyt enää 1/2. Muta lentää silti samalla kaarella.! Viimeksi muokannut kj_temmes : 26.10.2009 08:57 |
|
#12
|
||||
|
||||
|
Jep jep, Hiluxin loota lattialla. Tuli vaan mieleen että josko sitä välityssarjaa tilailis kun on aika vastenmielinen homma toi lootan tiputus irti..
Onks ketään muita jotka haluis jenkeistä jotain samalla kertaa.. Pientä tunnustelua kun itsekkin pohdin että oiskos varaa välityssatsiin vai ei?? Jauhiaisen Mikko puhui ainakin että ois jotain tilaamas kun nähtiin ahlsellil.. Vai suostutko Mikko myymään sen sulla olemassa olevan välitys satsin mulle..? Kun ei oikee ehtis odotella paria kolmea viikkoa jenkeistä?
__________________
KYM ## Ennen veti 4/4 nyt enää 1/2. Muta lentää silti samalla kaarella.! |
|
#13
|
||||
|
||||
|
Täytyypä tulla ajelemaan, jos sen kurvailun jälkeen pistäs taas autoa osiksi.
Temmes, mitä tuohon välityssarjaan tulee niin, en ehkä mielellään luovu siitä, kun se kato oli sellanen erikoistarjous sarja, tosin trail-gearilla on se samanen sarja tälläkin hetkellä tarjouksessa, mutta silti kalliimpi kuin itse maksoin. Eikä ne lähetykset normaalisti sentään 2-3 viikkoa matkalla viivy, airmail, niin pitäs olla omissa käsissä noin viikon sisään. Jos mielenkiintoa on niin nythän olisi taas hyvä aika tilailla kun tuo dollarin kurssikin on melko heikko. Täytyy kattoa taas sellanen paikka mistä löytyy kaikki "saman katon alta", ja mikä lähettäisi USPS kautta, niin pysyy postikulut inhimillisinä. Tosin jos enemmän tilaa niin kai sitä raattis ottaa UPS´lläkin. Sitten vois harkita Marlin Crawlerin kamoja, on meinaan muuten aika melkoset postikulut. Foothill offroad´ista löytyy aika hyvin kaiken näköistä, ja löytyy trail gearinkin rojut. Ja ainakin viimeksi kuin kysyin niin suostuu lähettämään USPS`illä. Itsellä ei ole mitään suuria tarpeita, mutta jos porukka on tilailemassa niin kyllä lähen mukaan, jos vaikka vähäiset veronpautukset tuhlaisi. |
|
#14
|
||||
|
||||
|
Joo, no meikäl on sellain tilanne että en voi tota autoo ihan loputtomiin pitää tuol tallil kun se on yhden maanrakennus yrittäjän talli ja ollaan ukon kans tehty sille jotain hommii..
Niin oli puhe että 2-3 viikkoo pidän autoo siel ja sille nyt on kovasti kaikkee tekeillä ni jos se välisatsi kestää vaikka 2 viikkoakin tulla niin saa kyllä melkein yötä-päivää heiluu siel kun ei oikein ihan kokoaika edes tiedä mitä tekee.... Joutuu aina välil vähä funtsii ja hommailla tavaraa ja ja ja... kyl te kaikki tiiätte.. Eli jos kaikki vois pikapikaa pitää pienen mitetintämyssy tuokion. Jos ei kukaan haluu tilaa mitään ja Jp ei haluu välisatsii myydä niin tod.näk. lootan välitys jää johonkin toiseen kertaan.... Huomenna jos öljypohjan käyttäs irti autosta ja sit alkas turbon ja välijäähyn asennukseen. Kaikki mikä on tiellä on jo karsittu mut mitään ei oo viel asennettu.. Sano Jp hinta sille välityssarjalle..!!
__________________
KYM ## Ennen veti 4/4 nyt enää 1/2. Muta lentää silti samalla kaarella.! |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| PäHäMa/Maasturistit Merrasmäki 10.11.2007 | Jeeper | Tapahtumat | 8 | 11.11.2007 15:12 |