![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
eipäs ole laskua kuulunut, taisi mennä viesti perille kun ilmaisin vähän itseäni ja mielipiteeni kyseisestä puljusta!
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Vähä ohi aihenn mut:
Kaveri oli joskus hommissa puhelinmyjänä myymässä matkapuhelinliittymiä. Se oli töissä pari viikkoa ja kerkes siinä ajassa saamaan jo muutaman tappouhkauksenkin+muuta uhkailua. Meikäläiselle kans yks liittymäkauppias soitti aamutuimaan ja rupes innolla puhua pälättään, no sain sit kerran kaeskeytettyä ja sanottua vaivalloisesti, et olin just tullu kaupungilta juhlimasta penkkareita, et ei liittymät nyt just kiinnosta. Akka siä vastas et: jaa krapulassako siä maataan! Naurahti ja lopetti puhelun
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Minä olen ottanut luettelomyyjien soitot jo vähän harrastuksen kannalta. Koitan aina keksiä jotain uutta tapaa kieltäytyä.
Viime kerralla yllätin itsenikin. Myyjä: Päivitetäänkö tiedot. Mä: Päivitetään vaan mutten maksa mistään mitään. Myyjä: No, mikäs. Ettekö tarvitse lisää töitä? Meidän palvelun kautta niitä tulee. Mä: No en tarvitse. Mutta onko teillä jotain palvelua millä näitä hommia vois vähentää? Semmosen otan. Myyjä: Ei ole. tuut-tuut-tuut. Mä: No, hö.
__________________
Lukekaa ne ohjeet K.T 10/06 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
samoin täällä otetaan nuo soittelijat jo ihan vitsin kannalta.ekoja kertoja kun ne rupesi soittelemaan ja tarjosivat niitä nettipalvelujaan kovaan hintaan( tarkempi kysely osoitti että hinnassa oli lähes 2/3 liikaa) ja melkein saivat höynäytettyä niin osaa jo olla varuillaan oli se lehtimyyjä tai kuka tahansa ilmaisen lahjan antaja.
niille on joskus ihan kivakin vastailla...varsinkin jos siellä on jokin heleä-ääninen nainen.niille ei tokikaan saa sanoa ilkeästi vaan kohteliaasti kertoa ettei nyt ole mahdollisuutta. jos ei suoraan jostain syystä tohdi kieltäytyä niin esittää kiinnostunutta ja että soittaisi vaikka muutaman kuukauden kuluttua uudelleen niinkuin ne tekisi jokatapauksessa. silloin ei tarvitse sen pitempään kuunnella ehdotuksia. usein kuitenkin voi erehtyä soittamaan jokin miesihminen imelällä äänellä.vetää muuten naaman aika vakavaksi kun esimmäinen ajatus on että meinaako toi julli leperrellä mulle.siinäpä ei ole oikein muuta vaihtoehtoa kuin että kuulemiin nopeasti. |