![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Kotiin on jo pääästy ja oli ihan kivaa ja vaihtelevaa tuollainen kalliokikkailu. Kaatokin tuli tehtyä. Kuvia ehkä myöhemmin kun jaksaa purkaa kameran.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Katsomassa oltiin ja mukavaa oli, kiitokset järjestäjille.
Jokunen kuva: http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=1904 Suurin osa on trollista mut koittakaa ymmärtää... zori
__________________
RASOR Rauman Seudun OffRoad ry Vain kääpiöt madaltavat autojaan... |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Lisää kuvia!
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Hienot oli kisat ja haasteita oli kyllä suunnistus autolle promodi pätkillä riittoisasti etenkin kääntyminen oli yhtä tuskaa kun ei kääntyny vaikka mitä teki ja lopulta sitten katkes taasen kerran ne olkavarren pultit kun väänsin naamapunasena rattia kivenkolossa ja sitten pätkältä pois vinssaus tilanteessa vielä raidetankokin poikki kun klemppas auton alla joka suuntaan ja toki vielä alavesiletkukin halkes ja vaikka ohjausvermeet saatiinkin kuntoon niin jätettiin leikki kesken mutta hauskaa oli silti (:
|
#5
|
||||
|
||||
![]() kiitos
kiitos kisasta oli komeat rastit vaikka yksi jäi ajamatta (teknillinen onkelma). katsotaan ensivuonna taas. MITÄ KAADOINKO MÄ TAAS.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Muutama kuvatus tuli räpsittyä...
|
#7
|
|||
|
|||
![]() Onnittelut hyvästä kisasta
Tuli oltua pitkästä aikaa Turun suunnalla kisaa katsomassa ja voipi sanoa että varsin haastavat jaksot ratamestarilta oli syntynyt. Voisipa sanoa että paikoin hiukka liiankin haastavia kohtia ainakin melko kirjavalle joukolle harrastestanuja eikä tietty stanutkaan päässeet sen helpommalla. Pahemmilta vahingoilta kuitenkin selvittiin vaikka katsurilla hiki tuppasikin pintaan kun juoksenteli ristiin rastiin kipanneita kilpureita kaatokatsastamassa
![]() ![]() Yhtä asiaa olisi toivonut näin toispaikkakuntalaisena ja ennen paikalla käymättömänä oli opasteiden puute. Toki paikka löytyi, mutta en ollut ainoa joka oli oikeaa tietä jonkin aikaa etsiskellyt ![]() ![]() Hyvät kisat ja osanottajiakin ihan kohtuullisesti. Onnittelut erityisesti ratamestarille ja myös koko järjestelykaartille että ylipäätään vaivautuivat kisan järjestämään ![]() ![]() Inhorealisti |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kiitokset järjestäjille ja kanssa kisaajille, sekä pahoittelut jos BioPower TROLLIn omalaatuinen pakokaasuaromi otti nenään..
![]() ![]() Selvennöksenä kaikille että KO laite käy 100% bio polttoaineella, jolla on hieman eri syttymis lämpötilat kuin perinteisellä dinodieselillä.... -BioPower TROLLI ja team kyläpäällikkö.
__________________
PERKELE! Pääsponsori---> Joki-Pub
Lahjattomat lukottaa |
#9
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#10
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Koskas siis on seuraava Trial Kulmakorvessa??? VINKKI VINKKI!!!!!!!!!!!!!!!!! ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
#11
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Nii ja menihän siittä sielä ite vetarin nivelkin hieman korjauksen puollelle. Mut et tainnu ehtiä kaataan sitä kuitenkaan tällä kertaa?? ![]() ![]() Mut joo omasta ja Maken puolesta SUURET KIITOKSET HITON HYVÄSTÄ TRIAL KISASTA!!!!!! Kyl toi Trial on vaan mun makuun jotenki se nro 1 offi laji varsinkin, ku pääsee kunnon kallioille ajaan ja kuivalla kelillä.....mmmmmmmm Rock Crawlingia....jee jee ![]() ![]() ![]() ![]() Ainooo mikä jurppii vieläkin on että tunaroitiin (tai minähän sitä ajoin) viimeinen pätkä (nro 4) kakkos kierroksella ja saldona 156 virhepistettä, ku tavoite oli pyrkiä samaan 9 virhepisteen määrään ku ekalla kierroksella. Jaa että miks jurppii.......NO KU MENI VOITTO SIVU SUUN......KELE!!!!! ![]() ![]() ![]() Pätkät oli loistavia, eli hyvä Hippo ja Jippo ja ketä muita niitä olikaan tehny!?!?!? Sillä olen varmaan 1000 kertaa todennu, että oli kyse trialista, formulasta tai suunnistuksesta, niin kyllä se ratamestari apulaisineen on just ne, ketkä saa aikaan joko hyvän kisan tai huonon kisan ![]() Suuret Kiitokset siis PM2 auton osalta!!! |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Trial ja off-road renkaista | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 28.06.2005 22:10 | |
off road trial raisio | Tapahtumat | 1 | 31.05.2005 16:43 | |
Off Road trial PM ruotsissa | -B- | Tapahtumat | 2 | 04.05.2005 08:27 |
4. TMK Off Road Trial 23.08 2003 | imported_offroadjouni | Tapahtumat | 0 | 04.07.2003 12:19 |
TMK OFF ROAD TRIAL 3.5.2003 | imported_offroadjouni | Tapahtumat | 0 | 19.02.2003 08:52 |