![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Sateinen kesäkauden aloitusKulman kesäkauden avaus ei kovin kesäisissä merkeissä alkanut vaikka sääennusteet alkuviikosta aurinkoista ja lämmintä lupailivatkin. Jos oli ollut kuivaa viikolla ja maasto ruutikuivaa niin että metsäpalovaroituskin oli voimassa niin eipä ollut enää klo 9 jälkeen vaaraa maaston syttymisestä No eipä eronnut viimekesäisistä keleistä Sade ei kuitenkaan ollut vaikuttanut ajohaluihin ja porukkaa oli niin ajamassa kuin ulkoilemassakin ihan kiitettävästi. Muutama ilmoittautunut oli säätä jänistänyt sen verrana ettei ilmaantunut paikalle, mutta ei sitten vaivautunut siitä meille kuitenkaan ilmoittamaan. Porukalla näytti sateesta huolimatta tai juuri siksi olleen ihan mielenkiintoinen ajopäivä. Kalliot olivat juuri niin haastavia kuin olettaa saattoi ja suo-osuudetkin sopivan upottavia Reittiryhmä sai kuskattua siltakamoja metsään uusien reittien varalle. Siitä kiitos Samulille ![]() FJDC:n mr Presidentkin uskaltautui uutuuttaan kiiltävällä Jeepillään metsään ja ajo oli pitkästä aikaa maistunut ![]() Kiitoksia kaikille ajelijoille, reittiryhmälle, ulkoilijoille ja nuotioseuralle. Seuraavan kerran Kulmassa ajellaan la 23.5. ja viimeisen kerran ennen kesätaukoa la 6.6. MP TapUA 45 vuotta autourheilun puolesta www.tapua.fi
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Hieno päivä oli ja nyt on käsistä puhti pois.
Volvo sai ensimmäiset oikeat lommot. Pakoputkessa ja apparin jalkatilan alakulmassa pienet semmoiset. En ole vielä päättänyt harmittaako. Ei kai. Kiitokset vielä kaikille avusta reitin varrella ja tunnelman nostattamisesta grillituvalla. Minkäs pituinen kesätauko kulmassa on perinteisesti pidetty? |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Uudet kumit tuli testattua ja hieman etukaarista näytti ottavan sisäänjoustossa kiinni ja kytkin oli välillä kovilla, mutta hyvin eteni! Ja vaikka kuteet kastukin hyvin nopeesti niin hauskaa oli!
Kiitoksia järjestäjille ja erityisesti sille joka bongasi reitin varrelta katolle unohdetun magneetti antennin! |
|
#4
|
|||
|
|||
Kuveja!!
Laittakaapa kuveja!!
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
kiitos taas kaikille! etuvetari rikki
ja jakis jäi hitaalle puolelle. ei ainakaan ylinopeutta kotimatkalla
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Kävitkös ennen kulmaa tankkaamassa Bembölen Shellillä? Avattarestasi katsoin, että saattaisi olla sama auto kyseessä.. Se on meidän vakiomesta hakea lientä Volvoon.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
mikkelän essolla käyn tankkaamassa. siellä on kunnon letku seinässä eikä mitään pullohässäköitä. (siis kumien tankkaukseen)
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kulman kevätkauden aloitus, eiku talvikauden lopetus la 18.4. | Byrocrat | Tapahtumat | 33 | 21.04.2009 21:54 |
| PäHäMa kesäkauden päättäjäiset | mikjus | Tapahtumat | 14 | 30.10.2006 22:45 |
| Työpäivän aloitus | sjeeppi | Chit-Chat | 3 | 28.03.2006 16:15 |
| Kesäkauden avaus | Appari | Chit-Chat | 3 | 26.05.2005 10:27 |
| Oulun kesäkauden päättäjäis cruising by OSHA | jtammel | Yleiset | 0 | 25.09.2003 15:07 |