![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Toijalan jamati-osasta on saatu hyvää palvelua,samoin harline nettiliikkeesta joka antoi reilusti hyvitystä myöhästyneestä toimituksesta
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
No pitää mainita Kiteen Konediesel Ay. Raktorien osat,yleisosat,öljyt,työvaatteet ja jne... tilaamalla kaikenlaista mitä kuvitella saattaa.
__________________
*Cuisvis hominis est errare,nullius nisi insipientis in errore perseverare.* |
#3
|
|||
|
|||
![]() homma toimii
Kankaanmäen Autohuolto . Orimattila.
irtoaa mersun suuttimet. ja muistakin katkenneet hehkutulpat. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Tampereella Jankan autohuolto. Maasturiharrastaja itsekkin ja MMC aktiivi. Työkaverin (pätevä muusikko) kanssa keskusteltiin autokorjaamoista ja se rupes paikkaa kehuun. Helppo oli kompata, että kyllä Reska osaa todella muutakin kuin öljyn vaihtaa.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Saako kehua omaa työn antajaa vai pitääkö olla offi pulju tjs?
![]() ![]() Viimeksi muokannut MakeO : 08.05.2009 22:54 |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Hämeenlinnan ETRA, ja siellä hitsauskonehuolto. Oli kyllä sellainen asiakaskokemus, että kannattaa kehua melkein HUUTAMALLA. Menin ESAB Miggy 125:n risa poltin kourassa, ja jo alkoi tapahtua: hyllystä löytyi heti ESABin euroliitinadapteri, ja tarvikepoltin. Vielä suulakkeita ja kärkiä kourallinen kaupanpäälle. Hinta oli jäniskoiramiesten, tikkakerhon ja metsään jääneiden partiolaisten alennusten jälkeen oivallinen. Karavaanareille kuulema tulisi hinnakorotus, johon vastasin välittömästi ettei minulla ole etes vetokoukkua!
![]() Sitten vielä ekstrana selvisi, että tämän pikkumigin voi kytkeä kolmivaiheiseksi, kuten jo tehtaalla on optiona tehty. E: eikä voikkaan. Ihan eri kalut sisällä. Tässä kohtaa meni jamppa vikaan.
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. Viimeksi muokannut A-P : 09.04.2010 05:49 |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Hiomo Isokangas (moottorin koneistukset) - Vaasa
Lakeuden Hydro (paineilma/hydr liittimet, letkut, mittarit) - Vaasa JM- Kone (Mercedes-Benz vaihdelaatikot) - Kalajoki Mynädiesel - Mynämäki Maplehill - Siuntio Näistä firmoista ei ole kuin hyvää sanottavaa. Nopea ja asiallinen palvelu!
__________________
Steady as she goes... |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Tämä homma kunnossa | JERKKU | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 29.07.2007 19:00 |
Aasi homma!! | SoSo | Chit-Chat | 12 | 30.06.2006 22:09 |
(Hitsausapua) homma hoidossa | Killman | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 11.05.2006 20:02 |
Pauli ,hjyvä homma. | Bruno | Chit-Chat | 3 | 27.02.2006 22:35 |
Hiekkapuhallus firmoja | BeGe | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 29.10.2004 11:26 |