![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Kiitoksia hienosta kisasta, oli oikein mukava puristus hienossa kelissä. Hyviä rasteja riitti ihan mukavasti ja puolista varmaan käveltiin ohitekin, kun tuo tietokone sano sopimuksen irti kolmannen tunnin jälkeen nooh päästiinhän sille modin viidennelle sijalle paperikartalla ja huonolla suunnistuksellakin
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Viellä muutama räpsy by kunde http://www.kuvaboxi.fi/julkinen/2c3q...mikoff-09.html
__________________
Toyota BJ 40 Volvo C303 "mervo* Se puu joka ei "mervon" edessä taivu se katkeaa...... Mikkelin Offroad Club MOC |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tuloksena lohkossa reikä.
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Jos nyt pari kuvaa Team Rolling Jeepin silmin.
Kokeillaan märkään...ja jo hetken päästä Jeeppi otti itseensä ja sammui. Myöskin Tare otti ja testasi onko syvää, tempauksen ansiosta kamera otti itseensä ja hajosi. Tässä vaihdetaankin jo kuivaa vaatetta. Lupasin jätkille perjantaina muutaman oluen jälkeen, "No totta munassa mä sen tynnyrirastin haen" Pitikin luvata, katkarapu jäätyi. Tälle rastille meinas T-Maxi jo hyytyä pylpyrästä huolimatta, ihan viimesillään veti kunnes renkaat nousivat kynnyksen yli. Autokin tais olla aika pystyssä kun bensavalo herkes palamaan, tankattiin varuiks ja menihän sinne tankkiin melkein 12 litraa Tare sai venyä ihan tarpeeks.Kaikennäkösiä mettäneläviä sitä rastikuviin eksyykin. Lähti muuten toi ruohonleikkuri ekalla käymään ![]() Siihen istu ku täi p*skaan ja taas vinssattiin. Kokeillaan hieman kuskin kanttia Ja tässä sitten pökkyrän olematonta sivuttaispitoa, hitto että hieroin kauan tossa. Kivaa, jäätä Minä niin onnellisena yllätyspytystä. Jarella oli hauskaa matkalla kisa-alueelta takas mökille Vihdoin myös minä sain virvoikkeen päivän hikoilun päätteeksi, ilme on aika mairea. Tää ei päättynyt muistaakseni hyvin, eikä myöskään järveen asti. Sunnuntai ja aika pakata kamat ja kotia päin. Ja sitten se ikävin osuus... inhaa ja likaista Mutta puhdasta tuli vaikkei Jare varmaan oliskaan hyväksyny. Kaks tuntia mä suihkin ja pesin. Hauskaa sinänsä, että konetta pestessä pistettiin surutta ja isolla paineella vettä. Lähti ekalla höriseen ja kaikilla pytyillä. Sitten ku pikkasen tarjoaa keulaa ojaan, ni sammuu laakista. Outo vekotin.
__________________
<-Supporting your local heroes-> - Team Rolling Jeep - Mikälie jäätelökioski Jeep |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Hirvee huuto kuulu tuolta Rolling jeepistä kun ajoin tohon samaan lutakkoon missä teillä jeeppi sammui että ton jälkeen ei enään sit käy ym... ja niihän siinä sit kävi että jääpala meni viskoflektin väliin ja rikko viskon niin tuli moottoriin ja laatikkoon lämpö halvaus ja lopuksi rikko laatikon joka on nyt sit purettu ja lähetetty korjattavaksi. Ensi viikolla saa laatikon korjauksesta niin pääse taas ajelee. Oliko Mikkelissä muuten toinen kisa viellä tulossa?
T: OKA |
|
#7
|
||||
|
||||
Seuraava kisa
__________________
Just do it Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997 Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000 Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| "päätöskisa" Anttolassa 13.12...TULOKSET!!! | pyykkipoeka | Tapahtumat | 100 | 19.04.2009 16:03 |
| Suunnistuskilpailu Heinolassa 14.02.09 | Tounimaan | Tapahtumat | 126 | 18.02.2009 07:43 |
| TESTIAJELUA ANTTOLASSA la 27.9 | pyykkipoeka | Tapahtumat | 5 | 28.09.2008 18:39 |
| Suunnistuskilpailu fun kuorma-autoille | Volvoton | Tapahtumat | 10 | 09.11.2006 23:14 |
| lapland trophy suunnistuskilpailu raajärvellä | roottori | Tapahtumat | 2 | 12.02.2005 10:50 |