![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Toi lasin kanssa hyppivä on sitten vissiin kilpajänis?
__________________
Lukekaa ne ohjeet K.T 10/06 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Hmm, perheriitaa kaiketi... |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Jaaha, mä olen missannut kommentit kokonaan kun olin pari viikkoa ulkomailla... Saiskos ne näkyviin? Vai onkos joku vetänyt herneet kunnolla nenään niistä? Mielelläni ainakin omaa avatarta koskevat kommentit lukisin, laittakee vaikka YV:llä tulemaan. Eihän Idolssiinkaan kannata osallistua jossei kritiikkiä kestä
__________________
Montenegro Off Road Club |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
>>Tässä kilpailussa etsitään offipalstan hienointa avataria. Avatar-kuvaa arvostellaan seuraavin kriteerein: -Tunnistettavuus (muistettavuus / mieleenpainuvuus) -Omaperäisyys (Samalla avatarilla osallistuu ainoastaan ensimmäiseksi ilmoittautunut)>> Milloin lopulliset tulokset julkistetaan? |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lopulliset tulokset tulevat tämän (http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=58796) äänestyksen päätyttyä. Joten äänestäkääs nyt hei!!
Pistän kruuselle oman avatarin kommentit tuleen privassa. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Laita mullekkin oman avan kommentit. thanks.
__________________
<-Supporting your local heroes-> - Team Rolling Jeep - Mikälie jäätelökioski Jeep |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ja mulle kans!!
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
|
#8
|
|||
|
|||
Käsittelyvaihe
Nyt kun olen siirtynyt avatar-kilpailun finalistien valintaa seuraavasta sokki- ja reaktiovaiheesta käsittelyvaiheeseen, kiinnostaisi tietää Juryn kokoonpano. Eli mistä ja minkälaisia henkilöitä ko. kokoonpanoon kuului? Uskaltavatko tulla julkisuuteen?
Sen verran omituisia ja yllättäviä finalisteja on joukossa, että alkaa pohtimaan, oliko tämä kisa sittenkin korruptoitunut. ![]() Oman avatarin/avataren (miten taipuukaan) hyvätkin kommentit peittyivät yhteen alatyyliseen arvioon omalla kohdallani. Mm. hipiksi epäileminen oli tosi hauska. Mutta sekin kertoi, ettei siinä arvosteltu avatarta, vaan henkilöä avatarin takana. Sääntöjen muuttaminenkin viittaisi siihen, että haluttaisiin voittajaksi jokin muu kuin nyt johtosijaa pitävä. Alunperinhän äänestysaikaa piti olla viikko finalistien julkaisemisen jälkeen. Kaiken kaikkiaan alunperin hauskasta kisasta taisi muodostua farssi! Viimeksi muokannut Skorpioni : 10.05.2009 20:27 Perustelu: imperfekti muutettu preensensiksi |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Jos on ollut puolueettomat tuomarit, niin eivät he tiedä jokasen avatarin mahdollisia sisäpiirin vitsejä. |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lähdes skorppari vaikka offaamaan, jos kerta tämmöset jutut stressaa nii helevetisti...
__________________
RASOR Rauman Seudun OffRoad ry Vain kääpiöt madaltavat autojaan... |
|
#11
|
|||
|
|||
|
Ja vastauksia tulikin näissä kahdessa viime kommentissa. Kiitoksia.
![]() Pyydän vielä, että kutsutte minua Skorpioniksi. En halua mitään uusia hellittelynimiä.
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Oliko tässä kisassa jotain syvällisempää kuin että eniten ääniä saannut avatar voittaa ? Mielestäni johtosijaa pitävä on hyvä osoitus siitä että tässä todella on kyseessä avatar kilpailusta eikä mistään kuka on suosituin palstalla, tai jotain voitelu potaskaa..
Voi toki olla että joku antaa ääniä muista syistä, mutta eipä voisi vähempään kiinnostaa jos joku näin tekee ![]() Odotetaan nyt loppuun asti ja vingutaan sitten.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#13
|
|||
|
|||
|
Mitäs sinä teit ennen kuin finalistit julistettiin?
![]() Minusta sääntöjen muuttaminen ei ole oikein. Voittajahan on ollut selvillä jo pitkään. |
|
#14
|
||||
|
||||
|
On hieman eri asia vinkua tuloksia näkyville kuin itse kilpailusta.. vai väitätkö että olisin tuloksista jotain uikuttanut ?
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Loistava Tekninen Toteutus sis kilpailun | SLehto | Chit-Chat | 82 | 28.02.2008 20:18 |
| Suomiset voitti norjan viimeisen "cup" kilpailun | Tapahtumat | 9 | 13.11.2006 22:41 | |
| For Fun -sarjan pisteet | pikkujussi | Tapahtumat | 1 | 12.09.2005 09:01 |