![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Ei EU ilmesesti pakota jäsenmaitaan tohon, vaan se antaa valtioille luvan itse säätä sensuurilakeja! http://blog.piraattipuolue.fi/2009/04/telecoms-package/
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Joo kengureita katteleen kanssa.
Tilataan koko laiva ja mennään venepakolaisiksi sinne. ![]()
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
#3
|
||||
|
||||
![]()
seurausta nettipedofiileistä??? vittu mitä paskaa!!! mä muutan nisun luo zambiaan! on sielläkin aika vaihtelevaa maastoa.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Voi siinä olla aussien maahantuloviranomaiset ihmeissään kun satamaan tulee paatti joka on täynnä valkoisia miehiä maastoautoineen.
![]() Porttaalit ovat kuulemma haluttua kamaa tuolla kengurumaassa kuten myös kokonaiset volvot ja mogit. Semmoisia pitää viedä tuliaisina niin saa hyvät starttirahat. ![]()
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
#5
|
||||
|
||||
![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Elikkäs palsta siirtyy kirjekyyhky ja savumerkki aikaan
![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
http://blog.piraattipuolue.fi/2009/0...missa-milloin/
Ei siis automaattisesti tarkoita internetin muuttamista maksu-tv mallisiin kanavapaketteihin, mutta mahdollistaa paikallisille vallanpitäjille monenlaiset kikkailut... Saas nähdä. |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Tähän väliin sopiikin kysymys; Onkos Suomessa koskaan otettu mitään miedompaa lakia käyttöön? Aina suoraan sen rankimman kautta kielletään kaikki
__________________
Parempi 10 ruuvia löysällä, kuin 1 liian tiukalla |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Voisi ihan hyvin mennä jotkut tietyt sivut maksullisiksi, mm. Facebook. Varmasti koukkuuntuneet olisivat valmiita jonkun verran maksamaan, että pääsisivät päivittämään seiniään.
![]() |
#10
|
|||
|
|||
![]()
Radiosta kuuntelin (YLE Puhe), kun YLEn aamutelkkarissa oli jotkut jampat (toinen Tekesiltä, toinen joltain "palveluntarjoajalta") selittelemässä tutkimusprojektia systeemistä, jossa ihmisillä ei olisi enää tietokonetta kotonaan, vaan maassa olisi muutama "supertietokone", johin sitten taas kotipääte olisi yhteydessä. Kaikki materiaali, kuvat dokut olisi sitten tämän palveluntarjoajan koneella. Kuulemma ihmisillä on kaikki kuvat jo nykyiselläänkun netissä, kehui tämä palveluntarjoajaukki!!!
Eli liittynee tähän EU:ssa valmisteltavaan pakettiin. Palveluntarjoaja pakkotarjoaa sitten niitä nettipaketteja kaiken hyvän ohessa. http://yle.fi/uutiset/talous_ja_poli...t__687864.html
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
#11
|
|||
|
|||
![]()
http://www.piraattipuolue.fi/etusivu
Tuolta tilaamaan kannattajakortteja, jotta saataisiin ensi vaaleihin lisää väriä. Kortin täyttäminen ei velvoita mihinkään. Kortteja kerätään, koska vaaditaan 5000 kannattajakorttia jotta puolue voi asettaa ehdokkaita vaaleihin, kortilla ei siis liitytä puolueeseen, vaan mahdollistetaan puolueen pääsy vaaleihin. Itse tilasin muutaman ylimääräisen kortin kavereita varten ihan vaan koska kävi ketuttamaan nykyiset EU yms. lainsäädännöt ja asetukset, sekä tekijänoikeusmafioiden painostukset. Hyvä esimerkki tekijänoikeusmafian uhkailusta: http://www.piraattipuolue.fi/lehdist...ja-syytoeksiae |