Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 01.03.2009, 13:52
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Thumbs up

oma näpertelynsähän näissä on


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ipancruiser Näytä viesti

olisit tehnyt tuon jousituksen saman tien kierrejousille.

Ipa
hmm.. no kun tässä on yksi semmoinen jännä homma..et ole sinänsä ainoa joka kierrejousia on ehdottanut..

ko. BJ:tä on aikomus käyttää ensisijaisesti tieliikenteessä traileri/kärrinvatoautona ja kiskoa sillä ylös näitä paikallisia autosankareita joita säännöllisesti ojien pohjilta vastaan tulee, siksi nuo HJ:n norrapakat mm. koska alustan tulisi olla mahdollisimman jämäkkä. Tämän vuoksi jätän auton melko matalaksi että painopiste olisi myös alhaalla.Tuo punainenhan on tosiaan perinteisesti ollut ns. romunrepimisautona huoltohommissa. toivottavasti olisi nyt jämy alusta kun onhan nuo kaikki kiinnikkeetkin HJ:ssa huomattavasti järeämmät. Toisekseen ei olisi rahallisiakaan resursseja kalliisiin kierrejousihärpäköihin.

Liekö kukaan aiemmin levittänyt BJ:tä HJ:n pakoille, minkähänlainen ajettava tuosta tosiaan on tulossa?

Taka-akseli kiinnikkeineen valmis, ohjaus toimii jo ratista, etuiskarikiinnikkeet valmiit, kyllä tämä voiton puolella pitäisi jo olla kunhan hiekkapuhalletaan, sinkitään ja maalataan eli kerran vielä olisi osiksi purettava.

Vahvistehitsaukset runkoon, iskariputki taakse ja ohjausiskarin paikka enää tekemättä ja koitan saada parempia kuvia pintakäsittelyvaiheesta, kohta ajetaan!

t: UCB- nyymi.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
BJ40-76 rikuBJ Maasturiprojektit 45 28.10.2008 19:21
M: Bj40 4.0D HJ40 O/M/V Ajoneuvot 1 28.03.2008 14:11
m.bj40 O/M/V Ajoneuvot 2 22.09.2007 21:47
o: Bj40/42 O/M/V Ajoneuvot 0 02.01.2006 21:45
M: bj40 Kumikameli O/M/V Muut 6 14.12.2005 01:14


Sivu luotu: 17:59 (GMT +2).