Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 05.02.2009, 11:02
jv jv ei ole kirjautuneena
RIP
 
Rekisteröitynyt: 21.04.04
Sijainti: Päijät-häme, Hollola
Viestit: 3.244
Perusasetus

kylläpä mä luulen et jaksaa ihan hyvin. suomessakin otetaan noista koneista vakio alakerroilla jo 400heppaa ettei mitään niin luulis riittävän.

ittellä ol tarkotus et pikkusen roplaa mitä itte voi ja antaa koneen olla sitte. vakio osilla pitäs saada helposti parisatoo pollee... konetehoja mut enyvei.


ja mitä oon seurannu vaikkapa Heinosen Ilkan suorituksia (zeepra uaz, volvon vapari 2.3:llä ja gaz 69, volvon 2,3 turbo mut mekaanisella ruiskulla) niin, aika hyvin ainakin se on pärjännyt suunnistuksessa ja trialissa omilla vehkeillään.


ja mie en yksin kertaisesti halua autooni mitään vitun ameriikan alitehoisia ja ylipainoisia moottoreita. miistä ei oo ku verkon painoks jos ei niihin oo rahaa laittaa. muiekun rakennan persauki budjetilla nii enpä viitti noihin malmikasoihin rahojani laittaa.


luulen et painonsa puolesta noita volvon koneita saa laittaa vaa´alle kaks et mittari nousee samalle tasolle kuin millä tahansa pikkulohkolla.


joo ja VEEEE kuuutoset ei oo moottoreita ja suorat kuutoset on liian pitkiä mun rojektiin.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Project: SuoJumi Caddy Maasturiprojektit 125 22.05.2010 14:15
Project Loordi II Frohike Tekniikka & Jutustelu 39 07.08.2007 07:59
Project: Bajeero cruiseri Tekniikka & Jutustelu 57 16.04.2006 13:09
patrol project O/M/V Muut 1 18.10.2004 09:59
Project Entropia Lars Computer Games 4 06.10.2004 01:25


Sivu luotu: 07:59 (GMT +2).