![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Printtaa vaikka netistä Motonetin varaosaluettelo handuun ja yhdessätuumin katsastussedän kanssa toteatte että samoista osistahan ne on kasattu. Dynossa ei tarvitse käydä jos moottori on alkuperäinen (2L-T) eikä sitä ole viritetty tai rakennettu/turbotettu itse. Alkuperäisestä moottorista teho löytyy monesta paikasta, vaikka täältä: http://img102.imageshack.us/img102/5...ottorithq4.jpg Toyota ei anna mitään papereita muutoskatsastusta varten, mutta muuten kyllä saa. Asia pitää siis esittää oikein. ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
ite pyysiin hiluxin mitta kuvat ja tekniset tiedot toyota infosta ,ne faxsattiin 10 minuutin kuluttua lähimpään toyota liikkeeseen jossa palvelu on aina pelannut.
toista ei muuten voi sanoa paikallisesta nissan diileristä .,kyrpiintyneen oloiset varaosamyyjät ovat vastahakoisia tulostamaa yhtään mitään varaosakuvaa ja jos tulostaa sekin maksaa. kaikkiin yli 5vuotta vanhoihin autoihin vastaus varaosiin ekas (eräs myyjä) "se on niin vanha en tiiä onko" |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Samaa mieltä datsunikaupasta, kyllä on helvetin vaikee saada mitään palikkaa muutaman vuoden ikäseen autoon, jos meinaat sen itse laittaa kiinni.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty Patrol 3.3 turbo kone | Offijäbä | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 24.06.2008 16:11 |
M: Patrollin turbo kone,jarrusatuloita,turbo osia. | tapsa4x4 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 7 | 24.05.2007 12:34 |
Saako laillisesti ilman... | Tekniikka & Jutustelu | 29 | 29.12.2005 14:32 | |
Millaiset renkaat laillisesti Discoon | Discovery | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 25.04.2005 05:15 |
O: Patrollin turbo kone. | O/M/V Muut | 2 | 12.04.2005 22:16 |