![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
no niin pakkanen ja muutama kävellen tehty matka. kummasti lisää hj varustelu intoa. nyt on webaston asennus aika kun ei ole minkään laista lämmitintä moottorille. ja pakkanen paukuu 20 asteessa. ja koko asutus alue hukkuu savuun kun kylmiltää täräyttää käyntiin.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
no päivitetään tätäkin no moottori seppäilyksi meni tämäkin. tojotan normi hajoaminen iski. tuolla juttua miten alkoi tämä projekti.http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=55300 no tänään on koe ajettu 2h kone turbolla maustettuna. pitäs vielä muokata niitä letkuja et sais jotenkin vetoja lisää. et kehtaa ajella sen aikaa kun rempaa 12 ht koneen. tarkoitus oli vielä laittaa turbon syöttö pumppu.
mut tuli tarve saada auto ajoon et myöhemmin vois sitäkin kokeilla.![]()
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
myy mulle se 2h:n turbo ku saat 12h-t.n kasaan..
oikeesti.
__________________
rocky projekti odottaa kesää. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
siinä on sama turbiini mikä oli siinä 12ht:ssa eli tuskin on myynnissä
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() ja se edick tempuilee kesken ajon käy poissa päältä, ja takas.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
no niin nyt on käännetty se etu mainen imusarjassa oleva alipaine liitin. kyllä se paremmin toimii.
syöttöjä lisäsin mut eise vieläkään savuta kun kiidyttää reippaasti. vitosella kun ajaa 80 h kierokset jotai 1600 niin ahto 0.6 baaria
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
jo vai päivitetään tätäkin tulihommattua vara osa kone josta kampura on sökö josta ois tarkoitus ottaa lohko iteltä hajonneeseen koneeseen.
Viimeksi muokannut proto : 23.05.2009 17:34 |
|
#9
|
||||
|
||||
katsos
no ei kauan mennyt kun laitoit koneen lihoiksi.siisti on kyllä toi kulkineesi ei voi muuta sanoa. tarkista et öljysuuttimissa on venttiilit kunnossa
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| M:yyty linja-auto projekti | junnu78 | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 30.12.2006 22:33 |
| M: UAZ-projekti | sepi | O/M/V Muut | 14 | 15.08.2005 09:01 |
| M:projekti | O/M/V Muut | 0 | 13.10.2004 06:40 | |
| Onko McLarenin uusi MP4-19B auto voittaja-auto? | SoksalItok | Formula 1 | 2 | 30.05.2004 19:48 |
| Onko McLarenin uusi auto voittaja-auto? | Laskos | Formula 1 | 11 | 28.11.2003 14:45 |