![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Tää on ilmeisesti se Häkkisen mallin lukon holkki. Eli yks hammas enempi. Pultin murut tuos rätin päällä on tasauspyörästön kopasta, kun keksivät kaikki joskus irrota ja kiusata välityksen hampaita. Itse lukon osien kanssa ei ole ollut mitään ongelmaa, kun vetarin laipan kiinnitys on vahvistettu. Tos räpsy siitä vetokoukusta. 10mm lattaa ja takana 60x40 rhs. Puskuris kiinni tolla M20 pultilla ja ilman koukkua reikään saa sakkelin. Laitetaan ny kuva, missä mulla lukon sylinteri majailee. Sylinteri on ainoa ulkopuolinen osa ja asustaa suojaisessa paikassa banjon päällä.
__________________
Juho Haapakorpi Kaukas 4x4'n ski |
|
#2
|
||||
|
||||
|
tuollain yläpuolelle se olis juu varmaan kannattanut laittaa, mutta tuohon kylkeen se tuli tehtyy ja heppailtua suoja siihen.
Toi on kyl aika näppärän näköinen toi vetokoukku systeemin.. Täytyy katsoa mitä kaikkee sitä saa aikaiseksi huomen tota koto tallii siivoilla et saa nilkuttaa suzukin lämpöiseen, ja sit nyppii osii irti.. tehdä uudet riiput ja jakis irti ym. ym. taka perä osiks ja kaikkee pientä
__________________
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Tallia ole vieläkään saanut kuin puoleen väliin siivoiltu kun kaikkee muuta ollut ja kun se on vähän sekainen..
Mut tulipahan taas biltemasta haettua vähän osaa eli pistetään katkaisijat uusiksi ja vähän siistimmin ja helpommiksi käyttää. Laittaa nyt sit samalla jo takavinssinkin ohjaus nappulat, niin on sit syy ostaa se takavinssikin ![]() Viel pari ON/OFF/ON nappulaa käytävä hakeen kun muistaa
__________________
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Vihdoinkin saanut tallia sen verran siivottua että sai suikan lämpöiseen
![]()
__________________
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Inventteri tuli asenneltua jonkun aikaa sitten. 600wattiii
Takapuskin irrallaan odottelee innokasta maalaajaa Puuttuuko tuolta jotain vai luulenko vain? Nyt saa tarjota ruisku kilkkeitä jos jollain olis sopivaan hintaan tarjolla menis samalla helposti. Osaisikos joku sanoa mitä nämä liittimet ovat, kun ei niille mitään paikkaa ollut?? Yrittää nyt saada vihdoinkin aikaiseksi tuo vinssin vaseliinien vaihtokin, sai sen poiskin paikoiltaan kun osiksi purki Huomenna jatkaa niin saa tän ehkä joskus ajoonkin. Lukon palikka on jossain teetettävänä ei tietoo missä, mutta jossain naapuri vei johonkin, kun ei niiden pajalla onnistunut.
__________________
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Vähän sähköjä koittanut selvitellä ja kone huonetta maalaillut kun löyty sopiva sprei pullo. Näppäriä kytkentä boksei.
__________________
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Toinen pistoke on varmaan vitosvaihteen anturin liitin,sama joka mulla oli Samuraissa. 413:ssa en ole törmännyt moiseen anturiin,mutta johtosarjassa voi optio olla valmiina. Tunnistaa kun vitosvaihde on pesässä ja ohjaa uudemman mallin sähkö kaasaria jotenkin sillä tiedolla. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
joo noiden kautta meni piuha sinne kaasarin viereen alipaine venttiilille missä on 2 niitä vihreää liitintä. Otin molemmat noi pois, kun hyvin ilmankin on toiminut.
TUommoista vitos vaihde juttua olin epäilevinänikin kun kuvia katselin netistä. Ei sulla sattuis nyt olemaan ylimääräisiä ruisku kilkkeitä?
__________________
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| suzuki sj413 | pohjoisenpoika | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 14.05.2008 18:17 |
| m:suzuki sj413 | Jukkis | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 14.05.2008 10:33 |
| M:Suzuki SJ413 AVO | Trisi | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 02.02.2008 20:19 |
| M:Suzuki Sj413 LWB | Jyki | O/M/V Muut | 0 | 03.08.2005 08:04 |
| Suzuki Sj413 levyjarrut | BeGe | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 01.09.2004 18:23 |