![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() tyhjän myyjät vastuuseen[QUOTE=Nerd-O;512665]Eipä tuo varmaan muuta saa kuin sakkoa.. Mielestäni tuollaisten kavereiden naaman ja nimen saisi julkaista ihan vapaasti netissä.QUOTE] asia kommenttia Nerdöltä!!! Nimi ja naama esiin, niin tyyppi itsekin kiittää kun säästyy pahemmalta muilutukselta...ennaltaehkäisyä nääs. Ennenvanhaankin oli häpeäpuu kirkonportin vieressä jossa huijareita käytiin ihmettelemässä ja naamat jäi mieleen niin ei pahempia ehtinyt enää sitten niin helposti käydä.. Pitäsköhän ittekin ryhtyä myymään vaikka olemattomia tojotia & osia ym. kun ei noista joudu kunnon vastuuseen kumminkaan? Sakkoja ja korvauksiahan ei venkulan tarvitse maksella, ainoa vähän huonompi juttu voi olla se "tyhjän paketin palauttaja"...:-)
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Tietokone ja puhelin pois sekä porttikielto kaikkiin kirjastoihin ym. paikkohin missä julkisia koneita, eihän tuollaisia muuten saada kuriin, entiseen tyyliin kauppaavat eri nimillä vaan olematonta tavaraa.
Sakot ja korvausvaateet ihan turhia kun ei ne niitä maksa kuitenkaan eikä niistä enään edes istumaan joudu. Vituttaa sivusta seurata kun suvussa muutama kuraperse jotka tekevät kaikenmaailman pikku rötöksiä eikä niitä saa kuriin, päivääkään ei ole töitä tehty toisten nurkissa vaan luuhataan ja juopotellaan. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kunnon vissaamista... | Olkku | Linkit | 13 | 14.04.2008 18:01 |
Kunnon vene!!!! | Joske | Linkit | 12 | 15.02.2008 22:47 |
Voi HELEVETTI mikä tuomio! | PatrolAss | Chit-Chat | 34 | 15.01.2008 22:14 |
Konginkangas turman tuomio | Bruno | Chit-Chat | 64 | 07.06.2006 02:08 |
Kunnon rommipläjäys | mika | Drinkit | 0 | 01.02.2002 12:46 |