![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Huuto.netissä on myynnissä suoraruiskun suutinkärjet: http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=82075642
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
on siinä kärjillä hintaa!
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Kuopiossa tojotan liikkeellä lj:n kärjet 105€ kipale.
|
|
#4
|
||||
|
||||
ai jymäläytä!
Nyt olis mielenkiintoista olla Toyotalla töissä. Onkohan henkilökunta-alennuksetkaan niin kattavia, että saisi halvemmalla omasta talosta kuin muualta? No on toi suutinjuttu edessä kuitenkin, niin pitää jo asennoitua ...ellei sitten niitä Italian suuttimia laitata.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kyselin täkäläisiä pajoja niin ei täällä minun tietääkseni tee, kun hiomo kantanen. Ja ottaa 23,50e työ osuus per suutin. Suutinkäret maksaa kuulemma 20 eurosta ylöspäin niillä. Kertokaa ihmeessä että onko halvempia pajoja keskisuomen alueella?
Niin jos ne käret maksais sen 20e, niin koko rempalle (6 suuttimelle) tulis hintaa 261euroa. Ammattitaito maksaa! Perkule kun olis joku tuttu noissa piireissä joka tekis vähän halvemmalla. Mutta jos rupeaa miettimään, että tuokin on aika pieni hinta, jos sattuu menee kone rikki tuon takia, niin ite konetta voit ruveta ettii 400e ylöspäin + siihen vaihto työ. Rupee vissiin olemaan patrollin suuttimet vaihtokunnossa kun moottorijarruttelee vähän voimakkaamin niin rupee tulee sinistä savua ja kun lyö käyntiin, niin voi helevetti että sillon se savuttaa!!! Vai kuuluuko nämä patrollin koneen ominaisuuksiin? Niin ja kaikki nesteet pysyy sisällä eikä öljy katoa. Viimeksi muokannut Rausku4x4 : 13.12.2008 16:02 |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Eiköhän se ole ominaisuus
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
minulle teki riihimäen dieselhuolto suuttin huollon. kaikki kärjet uusittiin.
hintaa tuli 1Ke. autona hdj, elikkä suorasuihku ja kaksvaiheiset suuttimet. paineet oli todella sekasi. ylempi ja elempi paine oli liki 30bar pielessä! johan loppu naputus. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Toyotan suuttimien asennuksesta? | KarvaTurpa | Tekniikka & Jutustelu | 21 | 13.02.2013 21:33 |
| ARB:n kompressorin huolto? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 19.03.2007 14:59 | |
| O:LJ:n suuttimien paluuputkihässäkkä | Kentsu | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 29.09.2006 19:55 |
| Warnin huolto? | tmx50 | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 28.06.2005 02:05 |
| Ilmastointi huolto? | HEKULIINI | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 29.07.2004 00:16 |