Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 26.03.2008, 12:34
hector hector ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 19.03.05
Sijainti: Lappohja (Hanko), .
Viestit: 1.048
Perusasetus

III/85 PohjanPrikaati Hiukkavaara korohoro. Hupsista kun on aika kulunut<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>.
Ns. Lappajärven pataljoonassa tuli kerrattua olikohan se vuonna 1987(-88), rento reissu lappiin. Tuli lähdettyä sieltä kesken lomille SM kilpailuihin. Puolustusvoimat järjesti riprap kuljetuksen lapin korvesta Rovaniemelle ja sieltä junalla Kokkolaan, mistä matka jatkui Porvooseen. Olin aika sipissä reissusta, niin kisa meni miten meni.
Ei meinannut joukkueen johtaja ensin tajuta kun esiitin loma-anomuksen ja muutkin oli kysymysmerkkejä<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

__________________________________________________ _
HJ61 -89
HDJ80 -94
LJ70 -88
SLCK #68


http://www.maplehill.fi/

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 16:00 (GMT +2).