Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 26.02.2008, 09:17
AriW AriW ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 09.10.07
Sijainti: Pks., .
Viestit: 150
Perusasetus

Kiitosket meidänki tiimin puolesta sinänsä toimivasta kilpailukokonaisuudesta.
Kummastutti kyllä tuolla Sannaisten alueella toi jonottaminen rasteille,vaikka must kyl hienosti kilpailijat keskenään kommunikoi ja järjesteltiin ohitukset. Rastit oli vaikeita ja reitit helpohkoja. Orkkisluokan koteloilla tais osa reiteistä olla hieman liiankin hankalia,vaikka kyllähän neki eteni. Nauratti noi rastit toisinaan,kilpipelillä kun ei mahdottomiin pysty.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Se hieman rupesi mietityttämään,kun auton jättää pelkän narun varaan roikkumaan ku minkäkin ongenkoukun. Monella rastilla olisi mielestäni riittänyt ku saa auton edes lähelle kalliota,no haastetta oli toisinaan liiankin kanssa.
Kisa ei varsinaisesti menny ihan käsikirjoituksen mukaan,ja huoltoa sai tehdä enemmän ku ajella,kuuluu lajiin eikä mitään hajonnu mikä olisi aikaisemmin korjattu joten ei harmita. Etujousi kilahti kappaleiksi Sannaisissa ja murroshan se risahti kuutosalueen lopuilla.
Pariin asianhaaraan kiinnitys huomion osalta tapahtui. Eli eräällä rastialuella kun tartti päästä kesken leikin pois,niin tuntui ettei "seriffiosasto" osannut neuvoa reittiä pois. Ei muuten mutta esim. hätätapauksen sattuessa varmaan pitäis nopeasti saada ukko/ukot liikkumaan apuja kohti.
Sitten tää alueiden systeemi sisäänpääsyn kannalta,must ainakin olisi mukavampi ajaa selkeesti oikealle alueelle ilman mitään kummempia navigointeja julkisilla teillä. Alue kun ei ole kovin tuttu,niin toisinaan tuntui että sai enemmän suunnistaa itse alueiden läheisyyteen/sisäänpääsyyn kuin rastien ettimiseen alueelta. Siihen sanosin melkein että taitaa vaan johtua omasta suunnistajageenin puutteesta.

No hauskaa oli ja oikeastaan on vieläki,joten kiitosmallinen räpylä järkkäreille ja MiniMogille kiskasusta "ainakin kolme metrii syvästä kaivinkoneella kaivetusta ojasta"!!!<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Ei vaiskaa,ei sitä ojaa oikeesti ollu mut kiitti silti.

T:Ari W. M07

In MUD we trust.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Talvieksytys 2008 kuvat by: Morjenz Morjenz Tapahtumat 21 05.12.2018 22:00
Offivarusteen TalviEksytys lll Kilpailukutsu-07 Kentsu Tapahtumat 171 07.11.2007 12:23
Talvieksytys II JERKKU Tapahtumat 0 01.04.2006 16:11
Offivarusteen TalviEksytys 2006 Kentsu Tapahtumat 139 26.02.2006 18:41
Talvieksytys 2006 ? pee Tapahtumat 214 28.01.2006 20:58


Sivu luotu: 08:52 (GMT +2).