Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 03.02.2008, 13:12
-MAKE-:n Avatar
-MAKE- -MAKE- ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 11.02.05
Sijainti: Kangasala, Finland.
Viestit: 3.789
Perusasetus

Kyllä mun mielestä jokainen voi ihan itse päättää mitä lukee ja mitä ei. Jos siihen ei pysty niin kannattaa miettiä riittääkö rahkeet ylipäänsä interwebin käyttöön. Siellä kun vaanii paljon suurempiakin mörköjä kuin tällä palstalla.

Puhtaasta paskanjauhannasta suurin osa tuntuu käsittelevän juurikin sitä jauhantaa. Ei mua haittaa vaikka toiset jaarittelee kukkasista mutta se jo kyrsii kun tulee moninkertainen määrä topikkeja joissa sitten höpötetään siitä kukkastopikista. Pahimmillaan samat kukkaset sekoitetaan lähes joka paikkaan. Ei se paskan määrä uusilla turhilla topikeilla ainakaan pienene.

Paskan määrittely taas on sitten jo hankalampaa. Johan Juoni jo neljä vuotta sitten tuota vaikeutta arpoi kun chittiä mietti. Toisen mielestä kavereiden keskinen rupattelu on paskaa kun ei itse siitä mitään ymmärrä. Toisen mielestä sitä on kiva seurata. Niin mielipidekysymys, että kohta taas on polli pystyssä, eikä se taaskaan siitä miksikään muutu.

Mitä sitten uudistuksiin tulee niin suurimmat kehitysmahdollisuudet on yksittäisillä foorumin käyttäjillä. Tarkoitan tällä ihan jokaista. Ottaisi vaikka tavaksi ennen postausta miettiä edes kerran ennen sendin painamista antaako uusi kommentti/topikki jotain jollekin.

Loppukaneettina voisi sanoa, että mitään suurempia linjamuutoksia ei moderaattorien tarvitse tehdä. Käyttäjien toisaalta täytyy. Pitäisi ajatella niin päin, että moderaattori on valvova eikä suorittava taho. Valvontaa tulisi tarvita vain ulkoisia uhkia vastaan niin kuin esimerkiksi aina välillä esiintyviä spämmirobotteja. Sisäisiä häiriöitä pitäisi riittää hallitsemaan käyttäjien oma moraali.

--Teknik, sano ryssä kun saranan näki.--
Kuvia matkan varrelta
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kuvia Palstalle? tolavi Chit-Chat 1 05.04.2008 17:56
Säännöt O/M/V palstalle huutokauppoihin??? samisami2 Chit-Chat 28 17.11.2007 09:21
M: Meni heti kun laittoi tänne palstalle HJ60_Jussi O/M/V Renkaat ja vanteet 2 29.09.2006 17:40
Palaute osio O/M palstalle PIRSSI Chit-Chat 2 24.04.2005 10:31
Miksi kirjoitan palstalle? kivinen Tekniikka & Jutustelu 34 24.03.2005 14:53


Sivu luotu: 22:58 (GMT +2).