Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 13.10.2007, 02:37
A45 A45 ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 13.05.04
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 1.472
Perusasetus

Idea on ihan hyvä valvontamielessä. Oikeastaan todella hyvä.

Mutta sitten mitalin toinen puoli, ei saatana enää maastoon tuollaista, telkänpöntöt valvoo ihan tarpeeksi jo kisamatkoilla.
Lapin katsastuksessa ei ollut mitään ongelmaa, johtuuko sitten siitä että oltiin ajoissa ja auto prikulleen sääntöjen vaatimassa kunnossa ja varusteissa? Jos se renkaiden mittaus niin kovin kiukuttaa niin on se raja aina johonkin vedettävä. Ja vedettyä rajaa pitää noudattaa. Tasapuolisesti.
Sama siinä nopeusvalvonnassa. Vaikka raja olis 120 niin joku ajais kovempaa ja valittais. Warnissa ei ollut juuri nopeusongelmia johtuen varmaankin kisa-alueesta.

Mutta mielestäni valvontaa rasteille ja reiteille enemmän, nopeustarkkailua voi lisätä helposti siirtymille mutta josko se ylimääräinen tarkkailu jäis pois sillä en usko sen voimaan. Lähinnä pelkään sen tuovan lisää sotkua nyt kiitettävän selkeään tuloslaskentaan. Juukassa oli porttirastit alueille ja käsittääkseni homma toimi hyvin. Urien leventäminen on ongelma muttei taida tarkkuus GPS-laitteessa riittää sen toteamiseen?




-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Msn Messengerin käytöstä? NHOffroadTeam Chit-Chat 9 23.05.2005 23:15
Track lokin(kitkalukon) elvytys/kiristys? HEKULIINI Tekniikka & Jutustelu 5 22.04.2005 15:44
keskustelua nyybin kanssa pee Chit-Chat 18 15.04.2005 18:39
Muutos katastus (Yleistä keskustelua) juha_t Tekniikka & Jutustelu 34 19.03.2005 18:01
Vinssin käytöstä ? Tekniikka & Jutustelu 9 13.11.2004 09:22


Sivu luotu: 01:53 (GMT +2).