Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Out of this World > Bändihommat

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.03.2007, 15:37
Juha-poika Juha-poika ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.05.06
Viestit: 181
Perusasetus

Jotenkin treenaamisessa on ollut havaittavissa puun maku ja pitää kyllä sanoa, että oma motivaationi on tippunut sen myötä, kun edistystä ei ole tapahtunut. Jos kerran bändi kuulostaa samalta riippumatta siitä, paljonko itse treenaa, nakertaa se innostusta. Kyllä mä nykyäänkin paljon soitan, mutta harvemmin omia biisejä.

Mua vähän ihmetyttää, mikä se on se semmoinen halu, ettei viitseliäisyyttä löydy? Vähän niin kuin makaisi sohvalla kauheen mässäilyn jälkeen pötsi turvoksissa ja katselis, että piru, kun tekis mieli piparia, muttei jaksa kurottaa tonne ylähyllylle, vai?

Toki mä ymmärrän, että ihmisillä on muutakin tekemistä bändin lisäksi, harrastushan tämä vaan on, eikä tästä rahaa saada, mutta olis se harrastus hyvä pitää sen verran mukavana, ettei treenit oo yhtä tervanjuontia bändin nimestä huolimatta.

Mikä saisi treenaushalut hyrräämään? Missä mättää? Kuinka saada parannusta aikaan? Kommentteja, mielipiteitä, laitetaanko piparipurkki mieluummin piirongin päälle?

 

Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Läpiveto TV-ohjelma samisami2 Chit-Chat 13 17.12.2006 17:52
Ajoneuvos ohjelma... samisami2 Chit-Chat 13 08.04.2006 21:03
Mistä tietää kevään tulleen? Laskos Bullshit 3 24.04.2003 10:56
Kevään ensiajot jtammel Vuosimallit 1984-1996 7 05.04.2003 16:42


Sivu luotu: 15:56 (GMT +2).