Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 04.02.2007, 13:19
Peuhu:n Avatar
Peuhu Peuhu ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 01.11.06
Sijainti: Tyrnävä, Finland.
Viestit: 141
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Sähkölaitos antaa kaatoapua mutta ei koske eikä kaada. Oma moka jos jotain sattuu. Kyllä se puu siitä katoaa,ja muut puuhommat jatkuu, ois muuten terapeuttista hommaa kaikille!
Meillä kasvo kans tuossa pihalla yks isompi kuusi sähkölinjojen väliin ja sen kaatamisesta oli jo puhuttu pitempään. Olin saanut hyvän tekosyyn laiskuudelleni perustelemalla emännälle, että heittävät sähköyhtiöltä isolla laskulla, jos tulee vahinkoja linjalle.
Sitten yhtenä päivänä ovikello soi ja ovella oli oikeen reippaan oloinen kaveri Oulun seudun sähköltä ja kertoi olevansa tarkistelemassa linjojen alusia. Näytin hänelle pihan ongelmakuusen ja kommentti oli, että hoituu. Kohta husku lauloi ja toinen laitoksen kaveri ohjasi keksillä kuusta kaatumaan oikeaan suuntaan. Kävivät vielä kyselemässä, että pärjätäänkö nyt sen kanssa. Oisivat varmaan vielä karsineet ja pätkineetkin, mutta pitäähän sitä itellekin jäädä jotain värkkäämistä.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Evo II Hippo BJ-40 Kierrejouset alla!!! Hippo Maasturiprojektit 79 24.03.2015 10:55
BJ kuvia , muutama uusi alla bj45lava Tekniikka & Jutustelu 26 30.01.2006 20:59
Joko on talvirenkaat alla? ariman Chit-Chat 18 26.10.2005 14:22
Sähkölinjojen alla ajelu 4x4_76 Tekniikka & Jutustelu 0 10.05.2003 19:47
Valot konepellin alla Vuosimallit 1984-1996 1 18.02.2003 10:26


Sivu luotu: 23:27 (GMT +2).