Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 31.10.2006, 10:52
TeemuR TeemuR ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 13.10.05
Sijainti: Tuusula
Viestit: 31
Perusasetus

Lainaus:
quote:Jaa, suomessa kun nyt kuitenkin on elämää muuallakin kuin Helsingin seudulla. Jos myrskykeskus kulkee Vaasan kohdalta maahamme, niin se ei välttämättä aiheuta kummoista tuiskua etelään, mutta kyllä tuolla Oulussa oli kuulemma ihan kelpo myräkkä.
Jep ja juuri sen takia ymmärtääkseni säätiedotukset esitetäänkin karttapohjalla. Helpottaa itseasiassa kummasti - tälläkin hetkellä vene on vielä Kuopiossa ja täältä Helsingistä kykenee arvioimaan mukavasti tilanteita - ajellaan alas vasta sitten syssymmällä.

En nyt missään tapauksessa aio alkaa kinastelemaan kuinka kova puhuri Sipoossa vkl oli, mutta itse en bongannut yli 17 m/s lukemia Emäsalon luotsiasemalta... Arviot 28m/s Itäiselle Suomenlahdelle.

Mutta heii ! Nyt sitä saa Pitäjänmäellä - näinköhän sitä pääsee junalla kotiin ja iltakaljalle asemabaariin

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 10:58 (GMT +2).