Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 19.04.2006, 15:22
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Aika huono jos alle 30 km säteeltä löytyy renkaan jälkiä. Sitä paitsi kaikilta paikalletulijoilta tyhjennetään kollektiivisena rangaistuksena tapUan toimesta renkaat, vasta sen jälkeen pääsee ajelemaan.

Note! This message was posted anonymously!
Väärin! Jokainen metsäänlähtijä joutuu itse henkkoht tyhjentämään renkaansa. Näin on tosin menetelty jo ennen tätäkin tapahtumaa!!!
Tälläkin asialla voidaan vitsailla ja vaikka asia näyttää ehkä mitättömältä mutta jollei järjestys alueella säily niin offareilta saattaa hyvä harrastusalue lähteä alta. Jokuhan jo mainosti useita muita, joskin yksityisiä, maa-alueita jossa voi käydä ajelemassa. Jospa ne joitka ovat sitä mieltä että määräykset ovat "syvältä" käyttävät sitten niitä alueita, että muut jotka haluavat noudattaa yhteisesti sovittuja sääntöjä voisivat jatkossakin ajella Kulmakorvessa!! Jokuhan täällä palstoilla jo ilmoittautui "syylliseksi". Saa sitten nähdä ottaako asiassa yhteyttä TapUA:n puheenjohtajaan jotta asia saadaan pois päiväjärjestyksestä. Kulmakorven seuraavasta sunnuntain ajopäivästä päätös tulee torstaina illalla.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Jäljet lumessa toyovoima Chit-Chat 16 07.02.2008 16:04
lumessa etenemiskyky Tekniikka & Jutustelu 13 05.01.2005 14:43
Lukot lumessa Niko Tekniikka & Jutustelu 29 30.09.2004 08:42


Sivu luotu: 22:13 (GMT +2).