Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 10.04.2006, 08:29
Revolver Revolver ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.10.04
Sijainti: Porvoo, Finland
Viestit: 1.516
Perusasetus

Kiitos Jare hyvästä infosta ja työstä! Hattua nostan että jaksat näin aktiivisesti tehdä työtä offroadin puolesta. Hatun nosto myös muille jotka meidän lajia edustaa AKK:ssa.

Mutta valoitetaan vähän UAZ juttuja tässä.

Lainaus:
quote:
Uskon kuitenkin, että kyseiset UAZ kaaret eivät ole asennettu "USSR tehtaalla", vaan ovat "SA-int" kehitelmiä, jolloin kaari ei ole alkuperäinen.
Njet. Uazin pressukaaret ovat ihan original CCCP tehtaan kaaria. Niihin SA-int on EHKÄ tehnyt ulkopuolisen jonkunlaisen hentulan jutun. En oikein tiedä mikä se on, valotelineenä sitä itse käytän <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> ja jos tämmöinen härpäke löytyy niin se on etuikkunan ulkopuolella ja kori pelleissä kiinni.

Lainaus:
quote:
Uskon, että kukaan ei halua näkyä, jossa UAZ:n helman alla oleva suojaamaton tankki hajoaa/repeää kivenreunaa ja kaikki bensat valuvat kuumalle kalliolle, josta samaan aikaan auringonpaisteessa se höyrystyy eli kaasuuntuu ja vierssä oleva katsoja sytyttää tupakkaa ja leimahtaen syttynyt tulimeri on valloillaan polttaen kaiken mahdollisen ympärillään.
Totta, uazin tankit ovat täysin älyttömässä paikassa vakiosta. Mutta ihan yhtä hyvin tuo voi esim tapahtua Range Roverin kanssa (tankki takana, kolahtaa hyvin kun laskeutuu kallionkielekettä alas). Ja pakko sanoa että uazin tankit kestävät paljon runtua, nimim. kokemusta on.

Viime vuoden talman kisassa olin uazilla mukana ja katsastuksessa ei muusta valitettu kun että sammutin ei ollut kunnolla kiinni. Luokkana harraste-standard.
Tänään pitäisi lähteä faksilla ilmoittautuminen tämän vuoden talma kisaan Toivottavasti ei tule hylsyä kisa katsatuksessa.

UAZ-315126
"Ulyanovsky Avtomobilny Zavod"

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kysymyksiä HJ-45:stä burton Tekniikka & Jutustelu 19 16.05.2009 16:04
2LT-II kysymyksiä Samppa79 Tekniikka & Jutustelu 15 14.08.2006 13:15
Korinvaihto ja trial. RST Tekniikka & Jutustelu 5 15.01.2006 22:33
10.7 FIN, Hankasalmi (trial CUP) ??? oola Tapahtumat 2 11.07.2004 09:00
Kysymyksiä 86:sta Vuosimallit 1984-1996 0 15.10.2002 09:02


Sivu luotu: 03:35 (GMT +2).