Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 19.03.2006, 19:28
ramo79 ramo79 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 14.01.05
Sijainti: jämsä, Finland.
Viestit: 285
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Joo maukasta oli olla katsomassa ehdottomasti!! kyllä sai näitä kaverit todellakin innostumaan offroadista! KIITOS JÄRKKÄREILLE jotka olivat vitsikäitä ja mukavia.(RALLIEN kusipää järkkäreillä olisi paljon opittavaa näistä järkkäreistä)

Yleisö ratkaisee kuinka kusipäitä järkkärit on hyvin usein.. Esim nesterallissa säännöt on hyvin tiukat ja palaute tulee järkkärille välittömästi jos yleisö ei ole siellä missä kuuluu.. Ja valitettavia tapauksia sattunut missä auto suistunut yleisön sekaan lähi aikoina useampi ja ollut osa syynä yleisön väärässä paikassa olo.. Kokemusta on kertynyt neste rallista järkkärinä ja kolmena vuonna jaksopäällikkönä ja baareista ja festareilta.. Suurin osa yleisöstä uskoo normaalia kehotusta ja ymmärtävät miksi ei voi tehdä toisin.. Suoja alueet siirtyvät noin metrin joka vuosi kauemmaksi tiestä esim..

Meitä järkkäreitä on moneen lähtöön ja yleisemmin ystävällisiä mutta vastuu on todella kova ja säännöt on hyvin ehdottomia ja kiristyy vuosi vuodelta..




lisää kaasua, puut suurenee...

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Laukaa, Area51 ajopäivä 24.5 Masai Tapahtumat 31 28.05.2008 07:50
Laukaa 12.5 Suu ja Sorkkatauti epidemia (safari) Masai Tapahtumat 51 18.06.2007 21:21
M: Cros4wd remonttityhjennys! las-c O/M/V Muut 7 19.04.2006 20:22
Cros4WD-kisa Laukaa tulokset oh Tapahtumat 6 21.03.2006 09:12
Laukaa Valkola hiekkamonttukisa 10.7.2004 Tapahtumat 9 12.07.2004 20:30


Sivu luotu: 06:40 (GMT +2).